Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Ať koledníci žasnou aneb Kraslice trochu jinak

Nabarvit vajíčka v odvaru cibulových slupek umí snad každý. Přilepit na ně obtisk také není žádná věda. Tím nikoho neohromíte. Ovšem, když trochu popustíte uzdu své fantazii a přidáte k tomu krapet vlastní zručnosti, můžete překvapit, někdy i příjemně šokovat.

Kraslice “holka” nebo “kluk”

Upleťte například malé čepičky s bambulkami a posaďte je na vařená vajíčka, domalujte jim fixem oči, nos, pusu a máte vajíčka, která bude líto každému sníst. A přitom nedají ani tolik práce.

Na vajíčka také můžete nalepit vlnu jako vlasy a vytvořit střapaté kluky a krásně učesané holčičky, kterým můžete i zaplést copánky.

Kraslice “babka”

Velmi jednoduché je ustřihnout z látky tvar trojúhelníku a přilepit ho na vajíčka ve tvaru šátku. Když pak domalujete obličej, na který přidáte pár vrásek, budete mít babky opravdu jako malované.

Zdá se vám to náročné? Pojďte na to jinak!

Že nemáte na takovou činnost trpělivost? Že neumíte ani nechcete velikonoční kraslice malovat? Tak to zkuste jinak, trochu jednodušeji, ale za to efektně. Vyzkoušejte třeba potažení vyfouklých vajíček pružnou látkou, na kterou pak nalepíte malé kousky nastříhaného krepového papíru, barevných stužek a krajek. Krepový papír si předem speciálně připravte – smotejte ho do ruliček a zajímavě upravte nůžkami. Jedná se o velmi jednoduchou techniku, která při troše šikovnosti a pečlivém zpracování udělá z obyčejného vyfouklého vajíčka skvělou dekoraci.

Velikonoční věnec

A co se tak pustit do výroby velikonočního věnce? Zabere vám to při troše zručnosti zhruba tak dvě hodiny. Věncem pak můžete ozdobit jakékoliv místo v bytě – pověsit ho na dveře, připevnit pod lustr, položit na velikonoční tabuli … Zdá se vám to moc? Tak víte co, pro letošek vyzkoušejte výše uvedené nápady, výrobu velikonočního věnce si necháme na příští rok.

Milena

Tak to jsem já. Milena. Ta, co píše.

Související články

Back to top button