Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kutilství

Automatizace domácího vytápění vám pomůže ušetřit peníze i čas

Vytápění domácnosti je jednou ze záležitostí, které rozhodně budou v následujících měsících velice žhavým tématem. I kdyby nakonec nedošlo k avizovanému omezení vytápění v nemovitostech, tak je zajisté jednou z největších komplikací až extrémní cena některých energií na českém trhu.

Pro lidi, kteří jsou zcela závislí na elektřině a plynu v rámci topení a vedení domácnosti, je tak současná situace opravdu extrémním problémem, ze kterého je opravdu jen málo cest ven. A jednou z těch cest, které rozhodně vedou nějakým směrem, je kvalitní vytápění s možností dokonalé úspory.

Nestarejte se už o každoroční odvzdušňování

Jednou z věcí, která lidi se staršími kotli a topeními otravuje každý rok, je potřeba kompletního odvzdušnění systému před začátkem vytápění. Nepříjemnost je to především proto, že pokud nedojde k odvzdušnění zcela podle potřeby, tak se může stát, že vzniklé vzduchové bubliny prostě jednoduše ucpou tlak v trubkách a nebude tak voda proudit všemi směry kam má. To ale mohou vyřešit automatické odvzdušňovací ventily, které se neustále starají o hlídaní a případnou regulaci tlaku v systému podle toho, jak je ventil nastavený.

Extrémně přesné směšovací ventily

Zatím co první případ dokáže ušetřit spíše problémy a nervy nežli peníze, tak ten druhý už bude zásadní pro finanční úsporu. Kvalitní směšování vody přesně podle vašich požadavků je totiž cestou k tomu, jak můžete velice efektivně pracovat s teplotou vody uvnitř řádu. To znamená, že například čtyřcestný směšovací ventil dokáže mnohem lépe kombinovat teplou a studenou vodu, díky čemuž nebude docházet k plýtvání draze ohřáté vody. Dopad takového zařízení se může počítat dokonce i v procentech úspory!

Možnost automatizace směšovacích ventilů

Profesionální směšovací ventily jsou již ale připraveny na to, aby bylo možné je připojit na plně automatizovanou jednotku. Tyto jednotky mohou být servopohony ARM ProClick, které jsou výjimečné nejen svojí přesností, ale také extrémně jednoduchou instalací. Díky jednoduché montáži napojením na směšovací ventil je nejen samotná instalace, ale také kompletní správa a nastavení směšovacího ventilu naprosto bezproblémové.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button