Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zahrada

Chcete u domu opravdu exklusivní pergolu? Máme pro vás několik tipů!

Pergola připojení k domu je výbornou variantou, jak mít přímo na dům napojené zastřešené posezení se vším všudy. Pergola může být budovaná od začátku, ale stejně tak se může jednat o pouhé zastřešení již existující terasy. 

V obou případech takovou stavbou ale získáváte neobyčejné a velice příjemné prostředí, které zajisté vy i vaše návštěvy dokáží ocenit. Možností, jaké tvary, materiály a konstrukce vybrat, přitom máte opravdu ohromné množství. Ostatně, přesvědčit se o tom můžete sami!

Exklusivní pergoly s posuvnou střechou

U klasické pergoly se bavíme víceméně o pevné stavbě, která má jednoduchý tvar větší boudy s otevřenými stěnami. Je tak vhodná v létě, kdy poskytuje stín, stejně tak ale i v deštivém a větrném počasí. Občas by ale lidé byli radši, když by mohli u grilování sledovat čistou oblohu. V tomto případě je elegantním řešení posuvné zastřešení terasy.

Takové varianty pergoly jsou opravdu velice variabilní. Instalace a celý systém je pochopitelně nákladnější, protože jsou zde instalovány speciální kolejnice a většinou i kazetový systém, který skládá pergolu jako takovou. 

Moderní design, který vás zajisté nikdy nezklame!

Pokud ale žádáte především nápaditý design, tak byste měli vybírat moderní pergoly, kde si můžete prohlédnout celou řadu více i méně originálních designových provedení. Ty se většinou odvíjejí především od materiálů, které jsou na jejich základní konstrukci použity. Většinou tu ale potkáte především hliníkový skelet s rozdílnou povrchovou úpravou.

Základní výhodou, kterou vám nabízí hliníkový skelet, je především jeho velice malá váha oproti jiným druhům konstrukcí. To dost zjednodušuje jeho instalaci k domu a zároveň eliminuje jakákoliv rizika, že by mohl ve finále nepříznivě ovlivňovat konstrukci domu nebo dokonce vést k pozdějšímu poškození stavby. Z tohoto ohledu jsou hliníkové pergoly doslova extrémně oblíbené. O střešní část se jen zřídkakdy stará nějaká neprůhledná krytina, většinou je zde použité kvalitní plexisklo, které nabízí možnost odolné krytiny při zachování odolnosti.

Související články

Back to top button