Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
KutilstvíBydlení

Co všechno dokáže omítka? Třeba udržovat příjemné klima bez plísní

Mít doma zdravé a příjemné prostředí si přeje každý. Základem je správné větrání a udržování přirozené vlhkosti vzduchu. To bývá ale v dnešní době problém – větrání se ve městě už nedá vždy označit za zdravé. A udržet správnou úroveň obsahu vodní páry je také trochu věda. Co kdyby ale tuto funkci převzala vaše omítka?

Technologie jsou obvykle synonymem pro elektroniku. Bylo by ale chybou myslet si, že tomu tak je. Stavební technologie je odvětví, které zásadně posouvá možnosti v oblasti materiálů a postupů při výstavbě domů a bytů. Zdravá omítka je skvělým příkladem, jak může moderní přístup změnit zažité představy.

Energeticky úsporné bydlení zdravě

Neustálý tlak na snižování spotřeby energií jde ruku v ruce se stále se zlepšujícími izolačními schopnostmi materiálů. To platí i pro dveře a okna, která dnes dokonale těsní. O to víc je ale důležité, aby bylo větráním v interiéru zajištěno příjemné klima, o což se obvykle stará automatizovaná vzduchotechnika.

Zvláště tehdy, kdy ale žádný takový systém není instalován nebo nefunguje ideálně, je na místě řešit kvalitu vzduchu jinak. Inovativní omítky Baumit produktové řady Klima jsou navrženy právě pro takové případy.

Aktivní omítka pro 21. století

Obyvatelé interiérů se zdravou omítkou využívají přirozené schopnosti materiálu pojmout přebytečnou vzdušnou vlhkost a v případě potřeby ji naopak vracet zpět. Dochází tak k samoregulaci obsahu vodních par ve vzduchu v úrovni příznivé pro lidské tělo. Udávané parametry stvrdil i nezávislý posudek Rakouského institutu pro stavební biologii a ekologii.

Kromě toho je Baumit Klima prevencí i proti vzniku a dalšímu množení mikroorganismů a plísní. Domov tak zůstává domovem a nemění se v nepříjemnou a nezdravou vlhkou jeskyni. Stěna opatřená zdravou omítkou na sebe váže molekuly vodní páry a vytváří tak aktivní komplex parametrů pro čistší ovzduší v domě.

Nejen vysavač a prachovka, ale už i omítka

Ano, už i omítka vám umí pomáhat v úklidu. Kdo by si to ještě před několika lety pomyslel. Je to ale tak a potvrdit to už může mnoho majitelů, kteří se vydali cestou přirozeného domácího prostředí právě s pomocí Baumit Klima. Budete mezi nimi i vy?

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button