Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Dýně jsou neodmyslitelnou součástí podzimních dekorací i Halloweenu, aneb Vyřezáváme dýně!

Máte chuť pustit se do vyřezávání veselých či strašidelných obličejů? Vůbec nevadí, že Halloween, tradiční říjnový svátek, už je za námi. Hrát si na řezbáře můžete do té doby, dokud máte zásobu dýní. Co všechno byste měli vědět? Máme pro vás několik důležitých rad!

Jakou dýni vybrat?

K dekorativním řezbářským účelům je třeba zvolit méně zralé dýně. Jsou pevnější, a tím pádem trvanlivější. Čím zralejší dýně, tím má dutější poklep. Ty hodně zralé se dají dokonce i promáčknout. Vybíráme většinou větší dýně (Goliáš), nebo menší (Hokaido). Druhy, které mají pevnější dužinu jako zmíněný Goliáš, vydrží delší dobu. Máslové dýně rychleji podléhají zkáze a jejich trvanlivost je kratší.

Jaké pomůcky si přichystat?

Pro vyřezávání budete potřebovat ostrý nůž a dlabátko nebo ostřejší lžíci. Výborně lze pracovat také skalpelem, ovšem jen s velkou opatrností. Dále využijete jehlu nebo štěteček, kterými dokonale vyčistíte jednotlivé spáry.

Jak na to?

  • Pokud chcete vyrobit dutý svícen, nesmíte vyřezávat příliš hlubokou strukturu tváře a musíte použít jednodušší řez. 
  • Rozhodnete-li se pro parádní obličej, je lepší nechat dýni v celku a naimpregnovat ji slunečnicovým olejem. Pomůže i lak na vlasy. Trvanlivost se prodlouží na 7 až 10 dní.

Hotovou dekoraci položte na chladnější, zastíněné místo. Dozdobit ji můžete třeba kloboučkem.

Na oči můžete použít různé bodláky, dobře poslouží třeba odkvetlá echinacea. Můžete však také koupit nalepovací očička. Z malých tykviček vyrobíte nos, z kořenů růží ruce, jinak řečeno, fantazii se meze nekladou!

Jak vyrobit klobouček

Jednoduchý kruh z papíru potáhněte přírodní jutou a dotvarujte staženým provázkem. Klobouček můžete ozdobit vřesem a dalšími přírodninami. Podle konkrétní dýně lze dobře vytvarovat také lisované kokosové vlákno.

Milena

Tak to jsem já. Milena. Ta, co píše.

Související články

Back to top button