Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Fotoobrazy: více o typech a podkladových materiálech

Každý touží po maximálně útulném bydlení, a to nejen z pohledu praktičnosti a funkčnosti. Moderní interiér mohou navýsost zpříjemnit různé designové prvky a poslední dobou doslova „frčí“ fotoobrazy. I vy byste rádi zakomponovali do své domácnosti fotoobraz či fototapetu? Pomůžeme vám zorientovat se v typech a podkladových materiálech těchto stylových dekorací. 

  • Fotoplátna

Fotoplátna jsou tištěna na speciální materiál, kterým je odolné plátno. V tomto případě vyniknou všechny barvy a ty také zůstanou po dlouhou dobu zachovány. Fotoplátno má rovněž tu výhodu, že se jen tak neprotrhne, takže jasná volba pro dlouhodobější dekorování interiéru. 

  • Na plastové desce

Vlastní či jiné fotografie můžete zvěčnit a zveličit také na plastové desce. Hovoříme o designovému obrazu, který lze považovat za vysoce odolný, jinak řečeno, může vydržet celý život. Tisk je většinou realizován na PVC materiál.  

  • Na hliníkové desce

Fotografie je přenesena na hliníkovou desku, a to tak, že nejprve je vytištěna na speciální papír. Ten je následně nalepen na tento hliníkový podklad. Vznikne zajímavý povrchový efekt, podobající se klasickému obrazu. 

  • Akrylové sklo

Zajímavá forma fotoobrazu, kdy fotografie je vytištěna na fotopapír vysoké kvality a následně nalepena samolepící folií na akrylové sklo. Druhou možností je tisk přímo na akryl. Výsledkem bude nádherná dekorace, vyznačující se charakteristickým leskem. 

  • Plakáty

Plakáty se tisknou na kvalitní fotopapír. Nabízí především jednu zásadní výhodu, a tou je možnost zvolit si mnoho rozměrů, a to i skutečně nadměrné velikosti. Plakát můžeme zarámovat, nebo si lze vybrat moderní samolepící plakáty. Velmi oblíbené jsou také efektivní plakáty dělené, kdy bývá jediná velkoformátová fotka rozdělena do více částí. 

  • Na dřevo

Některé společnosti se věnují také tisku fotografií na dřevo. Jsou určeny hlavně pro milovníky přírodních a rustikálních materiálů. Podkladem může být například borovice, smrk, dub, buk, či jiná dřeva, záleží jen na vaší volbě. Výsledný fotoobraz pak bude nejen oku lahodící, ale také provoní vaše bydlení. 

  • Gallery Print

Fotoobrazy nemusí být určeny pouze do běžné domácnosti, některé formy poslouží i jako profesionální prezentace, nebo dokonce pro představení uměleckých fotek v galerii. Gallery Print patří k tomu nejlepšímu mezi fotoobrazy, jedná se v podstatě nezničitelné dílo. Fotografie se tiskne na speciální akrylové sklo ze zadní strany, poté se podlepuje tenkou hliníkovou podložkou. 

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button