Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Inspirace a trendy při zařizování dětského pokoje

Chystáte se zařizovat dětský pokoj? Pak určitě hledáte inspiraci a zajímavé trendy. Pojďme se tedy společně podívat, co by v dětském pokoji rozhodně nemělo chybět, jaké barvy do dětského pokoje zvolit a také na jaké parametry se ohledně dětského nábytku zaměřit.

Nejprve vše dobře promyslete, nejlépe i nakreslete

Možná se vám zdá, že na zařizování dětského pokoje skoro vůbec nic není. Opak je však pravdou. Dětský pokoj nebývá většinou příliš velký, i přesto by měl dostát všem požadavkům, které by měl splňovat: kvalitní a pohodlné spaní, dostatek úložného prostoru, místo na psací stůl a v neposlední řadě také místo na dětské hry

To první, co byste tedy měli udělat, než začnete se zařizováním, je vzít do ruky metr. Ne nadarmo se říká – dvakrát měř, jednou řež. Ze všeho nejlepší bude, když si nakreslíte plánek, jak nábytek rozmístit. Pamatujte na důležité detaily. Třeba na to, že stůl se musí kvůli dostatku světla vejít k oknu.

Dětský pokoj – dřevo, dřevo a zase dřevo

Našli jste inspiraci ve dřevě? Skvělé! 

Je to to nejlepší, co můžete udělat, tedy zvolit nábytek z přírodního dřeva. I když by měl správně veškerý dětský nábytek splňovat určité normy, jakmile se nebude jednat o nábytek z přírodního dřeva, většinou v něm nějaké škodlivé látky zůstávají. Neobávejte se ani neošetřeného dřevěného nábytku. Doma ho můžete společně s potomkem pomalovat ekologickými barvami. Nábytek tak získá na originalitě.

Přírodní dřevo je ideálním materiálem také při výběru postele. Ani na matraci nešetřete. Kvalita sice stojí více peněz, ale za zdravý spánek to určitě stojí. Postel můžete koupit rovnou s úložným prostorem, nebo zvolte jednoduchou postel a velkou zásuvku na kolečkách. Pro úschovu různých věcí tak získáte další místo.

Nová podlaha

Možná, že před vlastním zařizováním budete dětský pokoj rekonstruovat. V tom případě se zamyslet také nad podlahou. I v tomto případě je ideální volbou dřevo. Jako ryze přírodní materiál je velmi příjemné na dotek a navíc hřeje, což se o plovoucí podlaze rozhodně říct nedá. Dřevěnou podlahu stačí doplnit nějakým tím barevným koberečkem a útulné zázemí pro vaše dítko bude na světě.

Inspirativní barvy do dětského pokoje

Kromě podlahy a nábytku je třeba pamatovat také na barvy stěn dětského pokoje. Vhodně zvolené barevné tóny pomohou dítěti rozvíjet jeho dovednosti; díky vhodně zvoleným barvám se mu bude dobře učit, bude si rádo a spokojeně hrát

  • Světlejší odstíny purpurové, žluté nebo oranžové povzbudí mysl. (Pozor na příliš syté barvy, mohou na dítě působit negativně.) 
  • Světle zelená a modrá barva jsou vhodné pro hyperaktivní děti. Dokážou uklidnit. 
  • Agresivní červenou či sytě oranžovou do dětského pokoje nepoužívejte. 

A ctěte zásadu: tři barvy a dost.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button