Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Inspirujte se: Závěsné truhlíky i samozavlažovací květináče

I zahrádkaření může být pořádná zábava. V tomto článku vám tedy ukážeme, jak můžete netradičně a zajímavě pěstovat a pečovat i o vaše rostliny.

Okenní truhlík stále patří mezi oblíbené varianty uskladnění rostlin. V posledních letech se ale začínají drát do popředí i závěsy na truhlíky. Jaké jsou na tomto poli možnosti?

Elegantní Anglie

Závěs na truhlík a květináč volně visící z okna může někoho spíše odstrašovat. Přitom v okolních zemích nejde o nic neobvyklého. Každá země to ale dělá jinak. Například v Anglii žádné okenní truhlíky neznají a veškeré květiny se pěstují pouze v závěsných koších. Právě Anglie může jít příkladem v tom, že i zavěšené květiny mohou být naprosto bezpečné.

Za Lamanšským průlivem se nejčastěji používají drátěné koše velkých průměrů. Ty jsou zpravidla vystlány mechem a speciální papírovou vložkou s otvory pro rostliny. Právě díky tomuto základu jsou pak v létě k vidění unikátní úkazy – většinou velké kvetoucí koule. A i když podobné drátěné koše zakoupíte i u nás, nic podobného většinou nepotkáte. Může za to především sušší a teplejší podnebí, ale i preference místních zahrádkářů.

Samozavlažovací truhlíky

Vsadit tak můžete na klasiku – závěs na truhlík a plastový květináč. Ty se prodávají v různých velikostech a barvách. Jestliže máte dostatek místa, vsaďte na větší velikosti. Zprvu to sice nevypadá moc dobře, jakmile ale rostliny vyrostou, nebudete toho litovat. Kromě vzhledu ovšem má tato možnost i další benefity v podobě většího prostoru pro substrát, který vaše květiny rozhodně ocení.

Trendem posledních let je především automatizace. A na tu výrobci myslí i u domácího zahradničení. Není se tedy čemu divit, že se na trhu začaly objevovat tzv. samozavlažovací truhlíky a závěsné nádoby. Oproti klasickým truhlíkům mají dvojité dno. Jedno z nich funguje jako zásobárna vody. Díky dvojitému navíc dnu ušetříte spoustu času. Každodenní zalévání se totiž změní v péči jednou za dva až tři dny. A to už je přijatelné i pro ty, které pravidelné zalévání doslova odrazuje.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button