Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Jak můžete výběrem dodavatele elektřiny přispět k ochraně životního prostředí

Možnost svobodného výběru dodavatele elektřiny má v České republice každá domácnost, firma či obec od roku 2006, kdy došlo k liberalizaci trhu s elektřinou. Jednotliví dodavatelé se přitom liší nejen cenou, ale také kvalitou služeb či možností se aktivně podílet na ochraně životního prostředí. V tomto článku se zaměříme právě na tu poslední možnost a ukážeme vám, jak můžete výběrem dodavatele elektřiny přispět k lepšímu životnímu prostředí i vy.

Ochrana životního prostředí je v současné době často diskutovaným tématem, a to většinou v souvislosti s globálním oteplováním, kterému přispívá z velké míry právě energetika emisemi skleníkových plynů. Jak může vaše domácnost přispět ke zlepšení životního prostředí výběrem vhodného dodavatele elektřiny vám přinášíme v tomto článku.

Nabídněte svému dodavateli k výkupu přebytečnou energii z obnovitelných zdrojů

Účinným způsobem, jak se můžete aktivně podílet na ochraně životního prostředí je investice do obnovitelných zdrojů energie, jako jsou solární panely nebo větrné turbíny. Přebytečnou energii, kterou vyrobíte, můžete následně prodávat do sítě, což vám kromě ochrany přírody může přinést i nějaké peníze navíc. Na českém trhu s energiemi působí dodavatelé elektřiny, kteří nabízí možnost výkupu přebytků elektřiny z obnovitelných zdrojů. V případě, že váš současný dodavatel elektřiny tuto možnost v nabídce nemá, můžete zvážit přechod k nové dodavateli. Spolehlivým dodavatelem, který nabízí tuto službu a kvalitní zákaznický servis je česká společnost ELIMON.

Zvažte nákup elektřiny za spotové ceny

Spotová cena elektřiny je cena, za kterou je elektrická energie prodávána na světových burzách v reálném čase. Tato cena se mění v závislosti na poptávce a nabídce elektřiny v daném okamžiku a na daném místě. Její dynamický charakter umožnuje využívat výhodných cenových období a tím ušetřit. Energeticky náročné činnosti lze ponechat právě na období nižších cen a tím nejen snížit náklady, ale také přispět k ochraně životního prostředí. Výše spotových cen totiž může klesat v důsledku nadbytku energie z obnovitelných zdrojů, čímž podporuje její spotřebu.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button