Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Jak naplno využít dezinfekci? Je to jednoduché

Aby vám vaše dezinfekce posloužila úplně naplno, budete muset povrch nejprve dobře připravit. Jak na to? To vám povíme v tomto článku.

Dezinfekce na povrchy jsou velice účinným pomocníkem při čištění domácnosti. Věděli jste ale, že pokud ji budete používat špatně, její účinost se razantní sníží? V následujících řádcích vám proto ukážeme, co dělat proto, aby byla účinnost vaší dezinfekce téměř stoprocentní.

Jak vyčistit povrch

Tento návod neplatí pouze pro dezinfekce na povrchy. Použít jej můžete také na dezinfekce, které aplikujete na svoji pokožku. Pojďme se ale nejprve zaměřit na dezinfekce na povrchy. Ty totiž mnohdy deklarují, že mají až 100% účinnost. Pokud byste ale po čistění zkontrolovali váš povrch pod mikroskopem, ve většině případů byste narazili na zásadní problém – většina bakterií a virů na povrchu zůstane. Čím to je?

Ve většině případů to není chyba dezinfekce, ale její aplikace. Dezinfekce na povrchy by totiž neměla být aplikována ihned. Nejlepší je, když povrch předtím důkladně vyčistíte. Právě čištěním jej zbavíte i zaschlých nečistot, které by jinak mohly vaši dezinfekci zadržovat. Dezinfekce pak bude mít po vyčištění povrchu volné pole působnosti a bude moct zlikvidovat veškeré bakterie a viry, které se v okolí nachází.

Kvalitní čištění rukou

To samé ale platí i u čištění rukou. Jestliže chcete, aby byly vaše ruce dokonale čisté, aplikujte nejprve Lavon tekuté mýdlo na vlhké ruce a pečlivě čistěte. Jakmile budou vaše ruce čisté, až poté můžete aplikovat dezinfekci. Ve většině případů je to ale kontraproduktivní. Čištění rukou mýdlem by totiž mělo bohatě stačit k tomu, abyste ze svých rukou dostaly většinu škůdců. Dezinfekce by tak vaši ruku zbytečně vysušovala.

Pro kvalitní čištění rukou tedy sáhněte po dobrém mýdle. Lavon tekuté mýdlo vám v tom dokonale poslouží. Kde ho ale nakoupit? Zamiřte na eshop Prostredkycistici.cz, kde naleznete celou řadu zajímavých produktů. Za zajímavé ceny a mnohdy i v exkluzivních slevách. A to nejen pro registrované uživatele.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button