Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Jak postupovat při výběru stínící techniky? 

Uvažujete nad pořízením stínící techniky, ale nevíte, jakou stínící techniku zvolit? Existuje mnoho možností, jak lze zastínit svůj byt nebo rodinný dům a zajistit si tak příjemný stín.  Stínící technika dokáže ochránit nejen před slunečními paprsky, ale také minimalizovat hluk či zamezit úniku tepla v zimních měsících.

Stínící technika najde uplatnění i v komerčních a veřejných prostorech, jako jsou kanceláře, kavárny, restaurace, úřady či školy. Zjistěte, jaké dva faktory při výběru stínění neopomenout. 

Co od stínící techniky požadujete? 

Při výběru vhodné stínící techniky je důležité zaměřit se nejprve na to, jakou úlohu by mělo stínění splňovat. Výběr zastínění je tak vhodné nepodceňovat, ale věnovat mu stejnou pozornost, jako když si vybíráte nábytek.  Je dobré myslet i na to, do jaké místnosti stínící techniku chcete použít. Je zřejmé, že požadavky na stínící techniku v kuchyni a ložnici se budou lišit. 

Chcete-li okna primárně ochránit před svitem slunce anebo pohledy zvědavých sousedů, pak můžete sáhnout po vnitřním stínění. Mezi nejpoužívanější patří zejména horizontální žaluzie. V případě, že chcete, aby stínící technika navíc zamezila přehřívání vašeho interiéru a minimalizovala únik tepla v zimních měsících, pak si pořiďte exteriérové zastínění. Mezi exteriérovou stínící techniku patří venkovní žaluzie či venkovní rolety. Venkovní žaluzie či rolety navíc poslouží jako bezpečnostní prvek.

Stínění jako designový prvek

Při výběru vhodného zastínění by měl být brán i zřetel na design, tak aby stínící technika skvěle zapadla do interiéru a lahodila vašemu oku. Stínící technika je nabízena v celém spektru dekorů, díky čemuž se stane skvělým designovým prvkem v jakémkoliv interiéru. V tomto ohledu mají jednoznačně navrch interiérová stínění. 

V kuchyni, obývacím pokoji se skvěle uplatní například látkové žaluzie plisé, textilní roletky DEN/NOC anebo vertikální žaluzie. Chcete-li vašemu interiéru dodat přírodní nádech, pak zvolte dřevěné žaluzie či bambusové roletky. Pro ložnici a dětské pokoje se pak hodí více venkovní rolety, které dokáží zajistit absolutní tmu, jež je důležitá pro kvalitní spánek. 

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Zkontrolujte také
Close
Back to top button