Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Jak si poradit se zabouchnutými dveřmi?

Zabouchnuté dveře domu nebo bytu patří mezi ty nepříjemné situace, kterým se ve svém životě alespoň jednou nevyhne téměř nikdo. Ty z vás, kteří mají větší smůlu nebo roztržitou povahu, to může potkat dokonce vícekrát. V každém případě se jedná o neobvyklou událost, při které si někdo může začít lámat hlavu, jak ji co nejsnáze a nejrychleji vyřešit. Jaké je nejlepší řešení? To se dozvíte v článku včetně praktických informací, díky kterým celou záležitost vyřešíte rychle a možná také levněji.

Přivolání zámečníka se asi nevyhnete

Nejlepším řešením pro otevření zabouchnutých dveří obvykle je, když si na pomoc přivoláte zámečníka, protože spíše než potřebné vybavení a zkušenosti pro otevření dveří budete mít po ruce telefon, případně ho bude mít někdo poblíž. Zkušený zámečník si poradí s běžným zámkem i bezpečnostním kováním a nepřekvapí ho ani klíč zalomený v zámku. Pouze v jediném případě nebudete v takové situaci zámečníka potřebovat, a to když nezůstanou klíče zasunuté v zámku z druhé strany a zároveň máte schované náhradní klíče někde venku nebo třeba u sousedů.

Zdroj: pexels.com, Petr Krauz

Nebude to zadarmo, ale můžete ušetřit

Pokud budete potřebovat pomoc zámečníka, musíte samozřejmě nějakého najít. V této chvíli velmi záleží na tom, kde právě jste a kdy se vám nešťastná událost přihodí. Čím dále bude muset zámečník k zakázce dojet, tím vyšší bude cena otevření dveří. A podobné to je i s časem – čím méně obvyklá pracovní doba právě bude, tím více se zvedá cena zakázky.

Nejsnáze seženete pomoc v běžnou pracovní dobu v rámci běžného pracovního dne, horší to je ve večerních a nočních hodinách a také o víkendech a svátcích. V každém případě by měl vždy být připraven pomoci nonstop zámečník, který přijede kdykoliv, byť v nestandardní pracovní dobu pochopitelně musíte počítat s příplatkem. Bohužel čas, kdy si zabouchnete dveře, neovlivníte a ve výsledku můžete být rádi, že vám někdo rychle pomůže. Pokud nechcete nebo nemůžete čekat na otevření dveří do začátku uvedené standardní pracovní doby zámečníka, nedá se nic dělat – místo pro úsporu tady není.

Zdroj: pexels.com, Petr Krauz

Ušetřit však můžete díky vhodnému výběru zámečníka z hlediska lokality. Zámečníci často mají určenou oblast, ve které dojíždí za prací bez zvláštního příplatku. Jestliže byste si tedy našli zámečníka, který by musel k vašemu domu nebo bytu přijet zdaleka, pokračujte v hledání a pokuste se raději najít nějakého se sídlem ve vaší blízkosti. Zaprvé k vám pravděpodobně rychleji dorazí a zadruhé se vyhnete příplatku za velkou dojezdovou vzdálenost.

Průběh otevření zabouchnutých dveří

Poté, co zámečník po zavolání přijede, se poměrně rychle můžete těšit z otevřených dveří. Počítejte ovšem s tím, že vás může požádat o prokázání toho, že do domu či bytu skutečně máte právo vstupu. Svědomitý zámečník by si tuto skutečnosti dokonce ověřit bezpodmínečně měl. Důkazem může být například to, když po otevření dveří předložíte výpis z katastru nemovitostí nebo nájemní smlouvu a k tomu občanský průkaz. Někdy postačí alespoň popis interiéru, případně ověření, že klíče, které máte u sebe, do zámku pasují, jen jste je nemohli použít, protože druhý klíč byl v zámku zasunutý zevnitř.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button