Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zahrada

Jak vybrat správný materiál pro vaši pergolu?

Pergola se může stát ozdobou vaší zahrady. Stačí jí jen věnovat dostatečnou péči a vybrat ten správný materiál. S tím vám v tomto článku pomůžeme.

Pergola na terasu vám může zpříjemnit nejen slunečné dny. Ochrání vás před dotěrným sluncem, ale vy si i přesto budete moct užít tepla a letní pohody. Musíte ji ale postavit z dostatečně kvalitního materiálu.

Z čeho postavit pergolu?

Pergoly na terasu můžete stavět prakticky z jakéhokoliv materiálu, na který si vzpomenete – dřevo, beton, plast, železo, hliník… Volba je jen na vás. Pokud ale chcete, aby něco vydržela a sloužila vám dlouhá léta, věnujte výběru materiálu dostatek času a pozornosti. Z čeho tedy postavit pergolu, aby nejen dobře vypadala?

U městského typu zahrady si můžete vybírat ze čtyřech materiálů. Vsaďte na ocel, sklo, umělý kamen nebo beton. Dbejte ale na to, aby šlo o čisté geometrické tvary. V opačném případě by svým tvarem a vzezřením pergola vůbec nezapadala do klasické městské zástavby. Experimentů se ale nemusíte bát. Zvlášť pokud vyčnívá i váš dům. Obecně ale platí, že by měla být pergola architektonicky i vzhledově podobná přilehlé stavbě.

Nejlepší materiály pro pergolu

Jestliže se chcete pustit do bláznivých ornamentů, zvolte kov. Právě on totiž nabízí řadu originálních řešení, která se nikdy nevyčerpají. Jakmile se vám podaří vytvořit dokonalý tvar, budete překvapeni, že tento materiál na první pohled rozhodně nepůsobí těžkopádně. A to i přesto, že jeho hmotnost byste rozhodně neměli podceňovat. Na stavbu si tedy raději přizvěte někoho na pomoc.Jestliže se vám nechce vymýšlet žádné novoty, tak vyberte dřevo. Není žádným tajemstvím, že dřevo snese každá tradiční pergola na terasu. Vypadá totiž elegantně. Při správné povrchové úpravě navíc vydrží bez poškození i několik desítek let. Připravte se ale na to, že dřevo budete muset čas od času ošetřit. Jinak vám po několika zimách vypoví službu.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button