Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Jak vybrat sprchový kout? 4 věci, které rozhodnou

Jak vybrat sprchový kout? Důležitý je nejen uživatelský komfort, ale i to, jak zapadne do prostoru koupelny. Zaměřte se na konstrukci, velikost, tvar a materiály. Poradíme, jak se v nabídce rychle zorientovat. Není to nic složitého – přečtěte si našeho průvodce. 

Moderní vs tradiční konstrukce

Rámové sprchové kouty patří mezi klasické typy. Jak název napovídá, jde o skla nebo výplně, které jsou zasazené do rámu. Rám je po celé délce koutu. Hodí se hlavně tam, kde je v koupelně velký provoz. Vydrží i nešetrné zacházení. 

Půlrámové sprchové kouty mají výplně zasazené do rámu, ovšem nemají svislé rámové profily. Jsou vybavené posuvnými dveřmi. Toto řešení je pro spoustu lidí esteticky zajímavější než to první.

Sprchové kouty bezrámové tvoří jen bezpečnostní skla a panty. Díky tomu, že nemají rám, navazují plynule na interiér koupelny. Patří mezi dražší. Rovněž kladou vyšší nároky na kvalitu materiálů a podpůrných prvků. Jedná se například o trendy moderní variantu walk-in sprchového koutu.

Velikost a tvar, ať máte pohodlí

Na trhu jsou k dostání sprchové kouty různých tvarů. Jestli máte malou koupelnu, bude pro vás nejlepší pořídit čtvercový sprchový kout. Rozměry začínají na 80×80 cm. To na důkladnou očistu bohatě postačí. Jestli i to je pro vás příliš prostorově náročné, zvolte úspornější čtvrtkruhový půdorys

Do větších koupelen doporučujeme obdélníkové sprchové kouty. Je v nich více místa než ve čtvercových, navíc jsou esteticky zajímavější. K dostání jsou jak běžné (např. 80×120 cm), tak atypické rozměry. 

Materiály ovlivní kvalitu i design

Rámy sprchových koutů se vyrábí z hliníku nebo plastu. U hliníku si můžete vybrat, jestli ho chcete v klasické chromované úpravě, nebo se vám víc líbí v barvě. U méně kvalitních kousků hrozí, že se po čase zhorší jejich funkčnost. Plast se oproti tomu osvědčil jako odolnější materiál.

Výplně se vyrábí ze:

  • skla, 
  • plastu.

Na skleněné výplně narazíte nejčastěji v kombinaci s hliníkovým rámem nebo u bezrámových variant. Používá se bezpečnostní sklo, které je nenáročné na údržbu. Na výběr máte z mléčných, čirých, lesklých i matných druhů.

Plastová výplň je buď v podobě lamel nebo z polystyrolu. I tento druh je k dostání v matném provedení nebo se vzorem. Na plastu je sympatické, že se snadno udržuje a nejsou na něm tolik vidět škrábance od čištění. Materiál vybírejte i podle nábytku a barev v koupelně.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button