Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Jak zajistit ochranu budovy před holuby? 

Zbavit se holubů nepatří zrovna mezi jednoduché úkoly. Holubi však často poškozují fasádu domu a také přenáší řadu chorob. Zejména škody na sochách mohou být nenávratné. Když se pak usídlí na půdě domu, pak způsobují i nepříjemný hluk. Někdy je tak ochrana budovy před holuby nutná. A jak tedy zajistit 100% ochranu budovy či památky? 

Ochranu zajistí hroty proti holubům

Mezi jednu z velice účinných metod, jak si lze zajistit ochranu budovy před holuby, patří hroty proti holubům. Hroty proti holubům totiž zabraňují dosednutí holubů na budovu či danou plochu, čímž zajišťují ochranu před znečištěním výkaly. Není se třeba vůbec obávat toho, že by narušovaly vzhled budovy, jelikož jsou vyrobeny z velmi tenkých nerezových hrotů o průměru 1,25 mm. Hroty jsou pak upnuty do neviditelného plastového pásku. 

Sítě proti holubům ochrání balkony i památky

Hroty proti holubům je vhodné kombinovat se síťovou ochranou, čímž si zajistíte maximální ochranu své budovy či domu. Sítě proti holubům je vhodné instalovat zejména na balkóny, lodžie či ochozy věží. Chybět by neměly ani u soch, fresek a jiných památek. Sítě jsou navíc vyrobeny z vysoce odolného materiálu, takže je zajištěna jejich dlouhá životnost. 

Zajistěte si profesionální montáž

Jelikož montáž ochranných prvků proti holubům většinou probíhá ve výškách, tak je třeba se obrátit na odbornou firmu, která zajišťuje výškové práce. Obrátit se můžete například na firmu MT Hardy, která se instalaci hrotů a sítí proti holubům věnuje již několik let. Mezi další služby této firmy patří například nátěry fasád a jejich oprava, oprava komínů, čištění okapů, mytí oken a další práce ve výškách. 

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button