Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Jaké plotové opory používat pro jednotlivé druhy výplní?

Stavba plotu rozhodně není tak moc jednoduchou záležitostí, jako by se jinak mohlo zdát na první pohled. Při stavbě plotů je důležité dodržet některá důležitá pravidla, bez kterých se vám sice podaří plot postavit, ale jeho trvanlivost a kvalita rozhodně bude mnohem menší, než byste očekávali.

V rámci dnešního článku se zaměříme především na plotové opory, tedy sloupky jako takové. Řekneme si, kdy a jaké používat, a také jak to ovlivní vlastnosti plotu do budoucna.

Kdy používat klasické kulaté plotové sloupky?

Nejčastější, a zároveň i nejlevnější variantou na trhu, jsou klasické plotové sloupky s kulatým průřezem. Kulatý průřez jako takový má tu výhodu, že u něj máte jednoduché uchycení, a na pohled vypadá elegantně. Používá se ale především v případě, kdy chcete vyplnit plot obyčejným pletivem s jednoduchými oky. 

Všechny plotové sloupky kulaté tak najdete v tomto zakomponování. Zároveň se ale dají používat pro různé dodatkové sloupky, a oproti jiným druhům sloupků je mnohem jednodušší jejich napojení.

Nosníky plotových polí na svařované ploty

V případě svařovaných plotů, je potřeby využít naprosto odlišné metody. Důležité je zvýraznit, že jsou svařované ploty vázány na pevné nosníky, a proto je s nimi horší manipulace. Není možné je tak jednoduše natáhnout jako klasická pletiva, a jednotlivé nosníky tak musí být postaveny precizně podle přesných rozměrů jednotlivých panelů. Zároveň jsou ale nosníky plotových polí mnohem odolnější než klasické kulaté sloupky. Plot jako takový rozhodně bude větší překážou pro každého, kdo by ho chtěl překonat. Také proto dostávají svařované ploty často přednost před klasickými pletivy při obstavení firemních areálů.

Podhrabové desky zabezpečí spodek plotu

Přelézt plot je poměrně výzva, prostříhat se přes něj je taky část dost obtížné, ale podkopat plot je poměrně jednoduché. Právě proto se především svařované ploty vybavují deskami, které brání jeho podkopání. Jednoduché podhrabové desky jsou velice jednoduchým, ale opravdu efektivním způsobem ochrany plotu před překonáním. Navíc se jedná o velice jednoduchou a levnou technologii.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Zkontrolujte také
Close
Back to top button