Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Jaké stínění zvolit do jednotlivých místností? 

Zařizujete si bydlení, nebo jste se přestěhovali do nového bytu a řešíte, jaký typ stínění vybrat do kuchyně, obývacího pokoje a dalších místností? Není žádným tajemstvím, že při výběru stínění je třeba myslet nejen na barevné sladění stínění s interiérem, ale také na druh místnosti, kam se chystáte stínění umístit. Právě pro vás jsme tak připravili tento článek, ve kterém vám poradíme, jaké stínění zvolit do jednotlivých místností. 

Zajistěte si klidný spánek v ložnici

Na oknech ložnice najdou uplatnění především venkovní rolety, které vám zajistí v ložnici úplnou tmu. Díky venkovním roletám si budete moci užít ničím nerušený spánek. Venkovní rolety se také postarají o utlumení hluku zvenčí, ochranu před přehřátím interiéru a snížení úniku tepla v zimních měsících. Z vnitřního stínění jsou pak nejvhodnější variantou textilní roletky den a noc, které zajišťují dostatek soukromí, a lze s nimi zajistit dostatečnou tmu pro klidný spánek. 

Dodejte elegantní vzhled svému obývacímu pokoji

Do obývacího pokoje je vhodné vybírat zejména stínění, které nadchne svou elegancí a zajistí dostatek soukromí. Zvolit tak můžete látkové žaluzie plisé, které lze zvolit v širokém barevném provedení s různou mírou propustnosti. Vhodnou variantou jsou také vertikální žaluzie, s kterými se lze běžně setkat v kancelářích. Jejich předností je nejen elegance, ale také snadná údržba. 

Do kuchyně zvolte odolný typ stínění

Při výběru stínění do kuchyně je třeba myslet především na umístění oken v místnosti. V případě, že jsou okna v blízkosti sporáku či kuchyňské linky, pak budou nejvhodnější volbou venkovní žaluzie či venkovní rolety. Vnitřní typ stínění by se totiž snadno zašpinil. Venkovní žaluzie je vhodné také instalovat do oken, které jsou orientované na jih. Z vnitřního stínění jsou pak nejvhodnější volbou horizontální žaluzie, dřevěné žaluzie či bambusové roletky. 

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button