Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nářadí

Jaké vlastnosti sledovat při pořizování regálových systémů?

Regálové systémy jsou velice různorodá rodina, která disponuje celým množstvím specifických i běžných systémů. Jejich účel je přitom jednoduchý. Umožnit společnostem, aby mohly efektivně skladovat a organizovat materiály i zdroje.

Jenže právě kvůli potřebě individuálního přizpůsobení jsou také regálové systémy poměrně dost složitou oblastí, kde není jednoduché se vždy vyznat. My se dnes ale podíváme na to, jaké základní parametry byste vždy měli sledovat.

Pevné rozměry regálových systémů

Ve většině případů vám nabídnou regálové systémy jakousi variantu uzpůsobení svého tvaru. Například typická vlastnost pro policové regály je nastavitelná šířka mezi jednotlivými patry. Díky tomu tak naprosto jednoduše můžete počítat s tím, že se vám vejdou konkrétní předměty dovnitř regálu. Jeho pevné rozměry jsou ale zásadní, protože ty se nemění. A ty také budou důležité z toho důvodu, aby se vám regál do provozovny vůbec vešel.

Maximální nosnost polic i regálů

Další důležitou součástí je maximální nosnost. U té počítejte s rezervami. To znamená, že regál by na maximální nosnosti měl mít ještě rezervy a zvládat víc kvůli bezpečnosti. Rozhodně se ale nesnažte tuto hodnotu překonat. Zcela naopak regálové systémy disponují ohromným rozsahem maximálních nosností, které jsou ruku v ruce s potencionálním určením systému v provozu.

Mimo klasické nosnosti, co se týče každé individuální police navíc můžete počítat také s nosností celkovou. Ta se pak váže hlavně ke kostře regálu a zajišťuje váhu, kterou regál má zvládnout bez sebemenších potíží.

Sledujte individuální využití

Jednotlivé regály se mohou používat pro poměrně dost účelů. Přitom jsou ale specifické typy doslova uzpůsobené pro konkrétní typy materiálů a možností skladování, což je extrémně důležitou součástí výběru. Proto by regálový systém měl být automaticky připraven na svůj specifický účel. Od regálových systémů na celé palety, přes konzolové a další možnosti až po nejobyčejnější policové regály. Každý z nich má svoje ideální místo a upotřebení, které se rozhodně vyplatí stoprocentně respektovat.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Zkontrolujte také
Close
Back to top button