Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Jakou podlahu vybrat na chalupu?

Na chalupě netrávíte tolik času, proto je výběr podlahy možná ještě důležitější. Jaký typ podlahy ale vybrat? Beton, nebo raději dřevo?

Každý materiál má svá pro a proti. Dřevěné a betonové podlahy samozřejmě nejsou výjimkou. Která z podlah ale bude ideální na chalupu? Na to jsme se podívali v následujících řádcích.

Betonová podlaha

Betonové podlahy České Budějovice mají celou řadu výhod. Mezi ně bezesporu patří i dlouhá životnost. Pokud se betonová podlaha vyrobí opravdu kvalitně, tak poté nebude docházet k praskání a dalším poškozením při běžném používání. Beton navíc není tak háklivý na vlhkost, protože je dostatečně pevný. Každý materiál ale má svá pro a proti. A to samé platí i u betonu.

Betonové podlahy Praha jsou poměrně chladné a dost dlouho trvá, než je ohřejete. Pokud byste tedy přijeli na chalupu během zimy, první hodiny by byl pobyt uvnitř opravdu nepříjemný. Tuto nevýhodu ale vyvažuje pořizovací cena. Ta není příliš vysoká. Tedy alespoň u některých typů betonu. Jestliže si vyberete lity beton, budete se muset smířit o něco vyšší cenou. To platí i v případě, že budete chtít betonu dodat další barevný tón.

Dřevěná podlaha

První výhoda dřevěných podlah oproti betonu je nad slunce jasná. Je výrazně vzdušnější a rychleji se prohřeje. To znamená, že odpadá strach ze zimních měsíců i dlouhých měsíců bez vytápění. Při kvalitní konstrukci se nemusíte bát ani vrzání. Tyto výhody ale nenahradí poměrně malou životnost. Přece jen se stále jedná o přírodní materiál, který nevydrží tak dlouho jako tvrdá a pevná podlaha.

Záleží tedy jen na vás, jakou podlahu si na chalupu vyberete právě vy. Obě mají své pro a proti. Nyní se stačí jen zamyslet a vybrat podlahu podle osobních preferencí. A my věříme, že vám tato podlaha bude sloužit bez jakýchkoliv poškození a závad ještě hodně dlouho.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button