Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Jsou infrazářiče lepší řešení než konvekční vytápění?

V našem klimatickém pásmu je potřeba topit po většinu roku. Znamená to nemalé výdaje a většina lidí se snaží pořídit takové vytápění, které je nejlevnější. Cena je důležitá, ale myslet by se mělo také a zdraví a účinnost. Nejpoužívanější je konvekční vytápění, tedy vytápění, u kterého se ohřívá vzduch, který následně vytápí prostory. Produkují ho všechna běžná topení, radiátory, kotle i krbová kamna. Je však skutečně výhodné a zdravé?

Infrazářiče vs konvekční vytápění

Když se ohřívá vzduch, tak putuje po místnosti, to způsobuje víření prachu, které může vadit alergikům. Konvekční vytápění nepřinese teplo všude, ale nejvíce se drží u stropu, zatímco u podlahy může být zima. Takové teplo se i snadno vyvětrá a je třeba často přetápět. Infrazářiče tyto nedostatky nemají. Teplo z infrazářičů je mnohem přirozenější, jde o stejný typ záření, které tvoří polovinu slunečních paprsků. Infračervené záření je neškodné a má jen samé výhody. Namísto toho, aby jen ohřívalo vzduch, ohřívá všechny stěny a předměty v místnosti. Teplo poté sálá ze všech stran rovnoměrně. Pocitová teplota je u tohoto vytápění o 2-3°C vyšší a není potřeba topit tolik. Místnost je také mnohem rychleji vytopená a to bez víření prachu. Věděli jste, že se s pomocí infrazářičů topí i na vesmírných stanicích a na výletních lodích?

Pokud si budete infrazářiče vybírat, nabízí se vám pestrý výběr, ale zaměřit byste se měli primárně na produkty s vysokou kvalitou a účinností. Ideální volbou jsou infračervené topné panely Heat4All, které jsou rakouské výroby a jejich účinnost je 99,9 %. Jsou nejen ideálním způsobem vytápění, ale také se stanou působivou dekorací. Nevypadají jako topení, ale nabízí se vám jako designové topné obrazy. Jen si představte, že vám krásný obraz vytápí interiér. Obrazy jsou v mnoha rozměrech i podobách. Můžete si také pořídit topné panely v podobě zrcadel nebo v podobě stropního osvětlení. Tyto infrazářiče nabízí prodejce, kterého najdete na Elimstore.eu

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Zkontrolujte také
Close
Back to top button