Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Koberce patří mezi výrazný estetický prvek interiéru. A jaký zvolit?

Koberce již po dlouhá staletí patří mezi velice oblíbený druh podlahové krytiny, jelikož navozují v interiéru pocit útulnosti a pohodlí. Mimo jiné také působí v interiéru esteticky, takže se po umístění stávají výrazným designovým prvkem celého interiéru. Avšak výhod přináší koberce daleko více, mezi ty nejznámější patří tlumení hluku, hřejivé vlastnosti či udržování teploty. 

Jaký koberec zvolit? Kusový, nebo metrážový? 

Pokud uvažujete nad pořízením koberce, tak je potřeba si nejdříve ujasnit, jaký druh koberce zvolit. Ve své podstatě máte na výběr dvě možnosti, a to kusové koberce, či koberce metrážové. Hlavním rozdílem je především v jejich velikosti. Metrážové neboli celoplošné koberce plní zejména funkci hlavní podlahové krytiny. Jejich hlavní předností je, že můžete chodit po celé místnosti naboso. Na rozdíl od kusových koberců mají také výraznější vliv na akustiku a tepelnou izolaci místnosti. 

Kusové koberce naopak plní pouze roli doplňku k hlavní podlahové krytině. Samozřejmě je lze využít i jako doplněk k celoplošným kobercům. Jejich hlavní předností je zejména snadná údržba a možnost jejich přemístění. Také patří mezi výraznější estetický prvek. Nejčastěji nachází uplatnění pod výraznými typy nábytku či vedle nich, jako je sedací souprava, jídelní stůl či postel. Dětské kusové koberce také skvěle poslouží pro vytvoření dětského koutku. 

Co dále neopomenout při výběru koberce? 

Před samotnou koupí koberce je třeba si ujasnit několik základních věcí. Především je potřeba si ujasnit, jakou funkci má koberec v místnosti plnit a kam chcete koberec umístit. Pokud má koberec přijít do dětského pokoje, pak je vhodné se poohlédnout po kobercích s dětskými motivy. V případě, že má být koberec umístěn do frekventované místnosti, tak jsou vhodnou volbou zátěžové koberce. Chcete-li jen zvýraznit nějaký kout v místnosti či zamaskovat nedostatky na podlaze, pak využijete především kusové koberce. V rámci výběru koberce je dobré myslet také na správnou volbu barvy, jež by měla zapadnout do barevného složení interiéru.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button