Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kutilství

Motúčko- elektrické kolečko z české dílny, které vám usnadní práci doma i ve firmě

Každý správný kutil už jistě slyšel o motúčku, což je elektrické kolečko, vynalezené v České republice, konkrétně firmou Isolit Bravo z Jablonného nad Orlicí. Nabídka produktu odstartovala v roce 2010 a od té doby byly prodány již tisíce kusů, a to nejenom v Česku, ale také v různých zahraničních zemích, velký zájem je například v Itálii nebo Německu. Určitě nebude od věci si tento vynález trochu více přiblížit, kdoví, možná i pro vás se jednou stane nezbytným pomocníkem doma nebo ve firmě. 

Výdrž a výkon

Elektrické kolečko motúčko využívá elektrický pohon, takže nemusíte vynakládat tolik námahy při převážení materiálů, těžších předmětů nebo třeba zeminy. Zvláště to oceníte v náročnějších terénech a při tlačení do kopce. Elektromotor zvládne uvézt klidně i 100 kilogramů, což rozhodně není málo, a když k tomu přidáte i trochu své síly, bude to i mnohem více. V podstatě bychom si ho mohli přirovnat k elektrickému kolu, u něhož se buďto zcela spolehnete na jeho výkon, nebo mu pomůžete trochou své práce. 

Po nabití vydrží elektrické kolečko pracovat bez potíží až desítky hodin, takže spotřeba energie věru není vysoká. A ani cenově nebudete nijak šokováni, protože i za silnější model „Power“ zaplatíte pouhých 10 tisíc korun.  

Využití motúčka- vychytávky a doplňky

Motúčka se pro vás stanou výbornými pomocníky v náročnějších terénech a při převozu těžších nákladů. Skvěle poslouží na zahradě, na stavbě, nebo třeba ve skladu. Zvládají toho ale mnohem více než jen převážení jako u běžných koleček, dají se například opatřit řetězy, takže zastanou spoustu práce v bahně, ve sněhu, i na dalších kluzkých a hladkých površích. 

Kromě toho, že motúčko uspoří spoustu lidských sil v kopci a na nestabilních podkladech, výborně se hodí také pro transport na delší vzdálenosti. 

K motúčku můžete přidat nejrůznější příslušenství a využít dnes již celou škálu náhradních dílů, jedná se tedy o elektrické kolečko připravené k modifikaci. Snadno se promění v nástroj k orání větších ploch, či třeba v pluh o odhrnování sněhu. 

Pro zajištění elektrického kolečka nabízí výrobce i brzdu, jejíž přínos oceníte především při převážení velmi těžkého nákladu na nakloněné rovině. 

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button