Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
KutilstvíZahrada

Nejlepší tip na skladování a využívání dešťové vody pro domácí účely

Stalo se víceméně trendem, že v posledních letech až na občasné výjimky zažíváme celkem dost krátké a chudé zimy. Neviditelným, ale vážným dopadem takového stavu je fakt, že se nedaří obnovit spodní vody na takovou úroveň, aby dokázaly vydržet celou sezonu.

V kombinaci s horkými léty se potom stává, že mnohé osady nebo pozemky trpí nedostatkem vody na kropení zahrad a užitkové účely. Jedním z možných řešení, jsou moderní nádrže na dešťovou vodu, které pomohou tento problém elegantně a kvalitně vyřešit.

Jak nádrže na dešťovou vodu vypadají?

Pokud si představíte klasickou povrchovou nádrž, tak budete na omylu! Celá nádrž i veškeré komponenty, které k ní patří, jsou schovány kompletně v podzemí. Že je to nebezpečné? To je rozhodně pravda, ale přesně těmto okolnostem jsou nádrže uzpůsobeny.

Všechny nádrže na dešťovou vodu jsou vyráběny z tmavého plastu, polyethylenu, který vyniká ohromnou chemickou i fyzickou odolností proti poškození. Další zásadní výhodou je fakt, že jsou nádrže na dešťovou vodu majoritně vyráběny takzvaným kroužením. To je metoda tvarování ve formách, kdy se užívá pouze odstředivé síly. U výsledného produktu tak chybí jakékoliv sváry a spáry.

Jak vypadá jejich funkce?

Nádrže na dešťovou vodu jako takové, jsou především médiem pro uchovávání vody pro pozdější užívání. O zpětné pumpování vody k užívání se starají čerpadla, která jsou většinou součástí systému a jsou připojené přímo k nádrži jako takové.

Na druhé straně se o doplňování dešťové vody postarají takzvaná absorpční tělíska. Což jsou různé druhy vstupů do systému, které jsou na povrchu. Může jít například o kanalizaci s filtrací, přímý vstup z míst, kde dochází k zavodnění, nebo jednoduše k vedení například rovnou z okapů.

Je potřeba kontrolovat hladinu vody?

Určitě se hodí kontrolovat úroveň hladiny, protože i tento systém se pochopitelně může zavodnit. Jednou možností je využití náhledu skrze poklop, který je vždy přístupný na povrchu. Druhou možností je hladinoměr, který nevyžaduje přímý přístup a vy můžete kontrolovat stav hladiny i bez vstupu do nádrže jako takové.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button