Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Není komín jako komín. Co obnáší montáž komínů od domácích po průmyslové?

Komíny jsou neodmyslitelnou součástí staveb, které používají ke svému vytápění pevná paliva, nebo naopak potřebují pracovat s velkým množstvím energie. To může víceméně definovat jak využití v domácích podmínkách, tak i většinu průmyslových areálu.

Instalace i údržba všech druhů komínů je mírně specifická. Dnes se podíváme na několik základních typů komínů, které můžeme v každodenním životě potkávat, a v čem jsou oproti ostatním druhům tak moc specifické.

Nejčastěji užívané zděné komíny

Zděné komíny se běžně používají nejen v průmyslových stavbách, ale především se užívají právě v domácnostech. Zděné komíny mají tu výhodu, že se pomocí stavební techniky zdění mohou dostat i do existujících budov. Přitom jsou dostatečně kvalitní na to, aby nabídly opravdu silný tah a zároveň je lze zakomponovat i do složitějších struktur jako jsou bytové domy. V tom ohledu je klasický zděný komín bezkonkurenční záležitostí a nemá tak v tomto průmyslu velké obdoby.

Průmyslové komíny překvapí svojí funkcí

U průmyslových komínů se bavíme o celé řadě hodnot, které oproti domácím komínům mají. Očekává se od nich rozhodně mnohem větší tah a hodnoty než nám jinak stačí u domácích komínů. V případě velikosti jsou pochopitelně průmyslové komíny rovněž rozměrnější, podle jejich určení a užívání. Navíc se zde používá celá řada specifických materiálů, které by jinak na domácí komíny nebyly v žádném případě použitelné. Typickým příkladem mohou být plechové stavby, které se mohou užívat na komíny, kde se neočekává vysoký žár, ale je potřeba použít dobře zpracovatelný a foremný materiál.

Rychle a elegantně s pomocí prefabrikovaných komínů

Pokud bychom se rozhodli vyměnit obtížnou stavbu za mnohem jednodušší, tak bychom mohli sáhnout po prefabrikovaných komínech. Jedná se o možnost, jak v rámci novostavby postavit komín opravdu extrémně rychle a jednoduše. Standardní prefabrikované komíny za použití adekvátní techniky lze kompletně instalovat v rámci desítek minut. Jedná se přitom o zcela plnohodnotné komíny, které se vlastnostmi a očekáváním nijak neliší od dalších, velice často instalovaných druhů komínů.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button