Bydlení

Není komín jako komín. Co obnáší montáž komínů od domácích po průmyslové?

Komíny jsou neodmyslitelnou součástí staveb, které používají ke svému vytápění pevná paliva, nebo naopak potřebují pracovat s velkým množstvím energie. To může víceméně definovat jak využití v domácích podmínkách, tak i většinu průmyslových areálu.

Instalace i údržba všech druhů komínů je mírně specifická. Dnes se podíváme na několik základních typů komínů, které můžeme v každodenním životě potkávat, a v čem jsou oproti ostatním druhům tak moc specifické.

Nejčastěji užívané zděné komíny

Zděné komíny se běžně používají nejen v průmyslových stavbách, ale především se užívají právě v domácnostech. Zděné komíny mají tu výhodu, že se pomocí stavební techniky zdění mohou dostat i do existujících budov. Přitom jsou dostatečně kvalitní na to, aby nabídly opravdu silný tah a zároveň je lze zakomponovat i do složitějších struktur jako jsou bytové domy. V tom ohledu je klasický zděný komín bezkonkurenční záležitostí a nemá tak v tomto průmyslu velké obdoby.

Průmyslové komíny překvapí svojí funkcí

U průmyslových komínů se bavíme o celé řadě hodnot, které oproti domácím komínům mají. Očekává se od nich rozhodně mnohem větší tah a hodnoty než nám jinak stačí u domácích komínů. V případě velikosti jsou pochopitelně průmyslové komíny rovněž rozměrnější, podle jejich určení a užívání. Navíc se zde používá celá řada specifických materiálů, které by jinak na domácí komíny nebyly v žádném případě použitelné. Typickým příkladem mohou být plechové stavby, které se mohou užívat na komíny, kde se neočekává vysoký žár, ale je potřeba použít dobře zpracovatelný a foremný materiál.

Rychle a elegantně s pomocí prefabrikovaných komínů

Pokud bychom se rozhodli vyměnit obtížnou stavbu za mnohem jednodušší, tak bychom mohli sáhnout po prefabrikovaných komínech. Jedná se o možnost, jak v rámci novostavby postavit komín opravdu extrémně rychle a jednoduše. Standardní prefabrikované komíny za použití adekvátní techniky lze kompletně instalovat v rámci desítek minut. Jedná se přitom o zcela plnohodnotné komíny, které se vlastnostmi a očekáváním nijak neliší od dalších, velice často instalovaných druhů komínů.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button