Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zahrada

Není plot, jako plot. Udělejte z toho svého plotu opravdu parádní dílo!

Ačkoliv má být plot především ochranným a územním prvkem, tak je pro spoustu lidí také designovou záležitostí a možností, jak si mohou svoje okolí vyladit do posledního detailu. V dnešní době máme celou řadu možností, jak můžeme ploty jednoduše přizpůsobit našim představám a potřebám.

Vedle klasického pletiva tady máme různé varianty hliníkových plotů nebo celých plotových polí. Do vrat i dvířek si můžeme instalovat svoje vlastní výplně, a stejně tak například můžete i vybírat celé řady plotových doplňků a sloupků. Možností, jak svůj plot zdokonalit, je tak opravdu velké množství.

Obrubník dokáže plot zkrášlit

Je to stejný příklad, jako když máte doma novou podlahu. Kompletně položená podlaha vypadá velice dobře a fakt jste spokojení. Jenže pak najednou uvidíte podlahu i s obvodovými lištami a řeknete si, že tomu předtím něco chybělo.

Přesně tak to funguje také u plotů. Takzvané podhrabové desky se dávají pod spodní hranici plotu a fungují především jako ochranný prvek. Podkopat se pod nimi je otázkou i několika metrů kopání pro člověka i většinu zvířat, což vždy návštěvníky odradí. Zároveň ale dokážou podhrabové desky i plot zakončit, čímž mu dají zcela nový designový nádech.

Zvolte výplň branky podle svých preferencí

Branka je rozhodně portálem do domu i do pozemku jako takového. Proto by se jí rozhodně mělo věnovat hodně pozornosti i z pohledu designu základní branky lze sehnat už s kompletními výplněmi, ale je tu i jedna zajímavější možnost. Kvalitní rám branky pro vlastní výplň vám dává možnost do branky opravdu vsadit cokoliv si jenom přejete od klasického pletiva, přes lamely až po dřevěné komponenty.

Vyberte si druh plotu přesně podle sebe

Ačkoliv pletiva stále plní svůj účel, tak jsou rozhodně už zastaralou variantou, která se u domů už příliš často nepoužívá. Mnohem častější jsou moderní hliníkové ploty, které nabízejí nejen lepší funkcionalitu, ale také i příjemnější design. Volit dokonce můžete i z celé řady lamelových plotů, které mohou působit věrnou imitací nejoblíbenějších materiálů jako jsou různé druhy kamene, nebo barvy a vzory oblíbených dřev.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button