Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Perfektní kontrola nad teplotou vody je základem kvalitního vytápění

Vytápění nemovitostí je podle moderních standardů rozhodně na naprosto jiné úrovni, než tomu bylo před mnoha lety. Zatím co dříve jsme museli opakovaně přetápět, a naopak jsme nechávali nemovitosti dlouho stydnout, tak moderní vytápění nám nabízí možnosti kvalitní regulace průběžného vytápění.

A to rozhodně není jediná výhoda, kterou nám může takový systém přinést. Aby ale opravdu kvalitně fungoval, tak potřebujeme hlavně jednu zásadní věc. A tou je dokonalá kontrola nad teplotou vody, která je v systému.

Zázrak jménem směšovací ventil

Samotné směšovací ventily jsou víceméně velice jednoduchou technologií, která má jeden jediný úkol. Tím je neustálé směšování vody a kontrola toho, jestli je směšována správně. Základní směšovací ventily jsou většinou nastaveny jenom na klasický pevný režim a není zde žádná šance na automatizaci jejich procesu. Je tady ale celá řada specifických ventilů, jako je třeba třícestný směšovací ventil, které nám i přesto, že nejsou automatizované, nabídnou možnosti mnohem lepší práce s celým systémem.

Pokročilé ventily s lepšími vlastnostmi

ruhy ventilů, které jsme zmínili dříve ale mají jedinou specifikaci v tom, že mohou operovat s více výstupy a plusy. To sice někde můžeme využít, ale nepomůže nám to s kontrolou samotné teploty vody. Zcela naopak to ale dokáží moderní termostatické ventily ATM, které jsou postaveny vyloženě tak, aby automaticky pomocí termostatu dokázaly snímat teplotu v systému. Na základě toho tak můžeme mít aktuální informace o teplotě přímo u samotného ventilu, což je to nejideálnější místo pro rychlou odezvu.

Co když ale uživatelé nejsou doma?

Jakmile termostat přečte jiné hodnoty, tak by měla přijít odpověď. Standardem už dneska ale nejsou lidské ruce, ale automatizace jako taková. Jenže jak to udělat u ventilu, který je skrz na skrz opravdu jenom mechanickou součástkou. Nebudeme vás napínat a prozradíme to. Postarat se o to mohou servopohony ARM ProClick, které se aplikují přímo na ventil. Podle následných vstupů potom mohou jednoduše s ventilem manipulovat tak, jak je potřeba.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button