Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zahrada

Plot z PVC a WPC: Jaké jsou jeho vlastnosti?

PVC nebo kombinace plastu a dřeva je velice populární. Nabízí totiž vlastnosti, kterými se dřevo ani beton rozhodně nemohou pyšnit.

Ploty na klíč Praha už se nevyrábí jen z klasických materiálů. V dřívějších letech patřilo mezi nejoblíbenější především dřevo, pletivo nebo beton. V dnešní době ale lidé čím dál častěji sází na PVC. V čem se tak vymyká ostatním materiálům?

Z čeho se ploty vyrábí?

Pojďme si ale nejprve říct, z čeho je vlastně takový PVC plot na klíč Praha vyrobený. Výrobci nejčastěji využívají dvou možností. Tou první je klasické PVC vyrobené z recyklovaného plastu. Velice často ale padá volba i na WPC. To je složeno z 60 procent z přírodní dřevěné látky a 40% přídavku v podobě polymeru (polypropylen nebo vysokohustotní HDPE).

Plastové profily bývají duté. Vyznačují se proto svojí nízkou hmotností a identickou plochou nebo obloukovou krytkou. Díky jejich vlastnostem jdou snadno opracovávat, vrtat i řezat. Pokud ale chcete, aby si uchovali svoji odolnost, použijte při montáži raději doporučené spojovací prvky. Ty je ochrání před nechtěnými vnějšími vlivimy.

Jaké jsou výhody PVC a WPC?

PVC a WPC ploty na klíč v Praze mají spoustu výhod. Oproti klasickým dřevěným plotům jsou takřka bezúdržbové. Čas od času je stačí zbavit špíny s pomocí suchého nebo mokrého hadříku. Po dešti navíc materiál nekoroduje. Nemusíte jej tedy ošetřovat dalšími přípravky, jako je to běžné například u dřeva. V průběhu let jej ani nemusíte natírat, protože si neustále drží jasnou a sytou barvu.

Plastové profily zakoupíte v různých barevných kombinacích. K dostání jsou také čistě bílé, co se ale barev týče, rozhodně se nemusíte omezovat. Na jakoukoliv barvu si vzpomenete, s největší pravděpodobností bude v nabídce. Vybírat také můžete na základě povrchů. Ten může být hladký nebo rýhovaný. V některých případech je chráněný i UV fólií, který ochrání profily před zářením. Zaručí jim tedy delší životnost a barevnou stálost.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button