Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zahrada

Ploty, které vám v zabydlených částech nabídnou maximum soukromí

Plot plní celou řadu velice důležitých úloh, mezi které se mimo jiné řadí také maximální bezpečí a soukromí. Především soukromí je potom problémem, který nám hlavně ekonomičtější řešení oplocení nedokáže nabídnout. A přesně proto se dnes podíváme na to, jak bychom mohli postavit plot takový, který nám soukromí poskytne.

Pochopitelně je celá řada možností, jako je například vysázení populárních tújí, což vytvoří přírodní plot s možnostmi pohodlí a bezpečí, ale my se zaměříme jen na ploty jako takové. A také na možnosti, jak je udělat bezpečné a soukromé i za cenu menších investic.

Velké soukromí nabídnou především hliníkové ploty

Už jste o nich určitě někdy slyšely, protože se jedná o velice oblíbený sortiment. V první řadě je potřeba zmínit, že ačkoliv je plot hliníkový, tak v drtivě většině dekorů není možné poznat, že je právě z tohoto materiálu. V tomto ohledu jsou hliníkové ploty opravdu geniální, protože nabízí velké množství designových variant, které vám rozhodně nabídnou spoustu kombinací se spoustou vylepšení. 

Hlavní výhodou ale zůstává, že jsou v našem případě velice intimní. Většina těchto plotů totiž lze zakoupit jako neprůhledné bloky, nebo dokonce i velice populární prokládání. V plotu jsou sice mezery, ale ve dvojřadí se překrývají jednotlivé hliníkové plotové výplně, díky čemuž není v přímém úhlu do pozemku možnost plot vůbec prohlédnout. Pokud tak hledáte řešení, které je elegantní, efektivní, a navíc také trendy, tak jsou pro vás hliníkové ploty doslova jako stvořené.

Podhledové plachty nabídnou dostatek soukromí

Jenže co když chcete soukromí třeba na zahrádce, kde je hloupost budovat masivní plot jako u pozemku s domem? V takovém případě existují speciální plachty, hojně užívané i na sportovištích, které mají díky speciální husté tkanině různou úroveň průhlednosti až po úplnou neprůhlednost. Tyto plotové zástěny jsou velice levným řešením, které dokáže zvýšit soukromí na pozemku. Aplikují se přímo na existující plot pomocí cvočků, takže navíc ani nepotřebujete, jakkoliv zasahovat do existující plotové konstrukce.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button