Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Při zařizování domácnosti myslete na výběr vhodné stínící techniky

Zařizujete si novou domácnost či jakýkoliv jiný prostor a právě řešíte volbu stínění? Avšak nevíte si rady, jak při výběru stínící techniky postupovat, abyste zvolili správně? Pak právě v tomto článku vám poradíme, co je vhodné při výběru stínění zohlednit. Zjistíte tak, kdy zvolit horizontální žaluzie, vertikální žaluzie anebo venkovní rolety. 

Jak na zastínění interiéru?

Během výběru stínění je třeba brát ohled zejména na to, že každá místnost vyžaduje odlišné vlastnosti stínění. Například v kuchyni je vhodné vybrat stínící techniku s ohledem na její snadné čištění. Kuchyň totiž obecně patří mezi místnosti, kde dochází k vyšší frekvenci ulpívání nečistot na věcech. Ložnice či dětský pokoj naopak vyžadují kvalitní stínění, které zajistí kvalitní a ničím nerušený spánek. 

Vnitřní, nebo venkovní stínění? 

V současné době existuje na trhu tolik různých typů stínění, z nichž si lze vybírat, což výběr poněkud znesnadňuje. Nejprve je vhodné se tedy rozhodnout, zda hledáte vnitřní stínění anebo chcete raději exteriérové stínění. Interiérové neboli vnitřní stínění je obecně v domácnostech a jiných prostorech rozšířenější variantou, jelikož je většinou levnější a dokáže dotvářet vzhled místnosti. Exteriérové neboli venkovní stínění pak poskytuje lepší stínicí efekt a lépe zabraňuje přehřívání interiéru. 

Široký výběr zastínění

Pokud jste se rozhodli pro vnitřní stínění, pak máte na výběr široké spektrum stínicí techniky. Jednou z nejpopulárnějších voleb jsou zejména horizontální a vertikální žaluzie. Výhodou horizontálních a vertikálních žaluzií je především snadná instalace, mechanická odolnost a příznivá cena. 

Oblíbenou variantou vnitřního stínění jsou však také látkové žaluzie plisé a textilní roletky den noc, pro něž je specifický především jedinečný vzhled. V poslední době jsou populární také bambusové roletky a dřevěné žaluzie, které poskytují interiéru přírodní nádech.  Z venkovního stínění pak můžete vybrat venkovní žaluzie, venkovní rolety a screenové rolety. Předností venkovního stínění je zejména vysoká stínící schopnost a energetická úspora. V zimě totiž dokáží lépe zabránit úniku tepla okny.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button