Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Proč u pergoly nesázet na nejlevnější materiál?

Výběr materiálu je u pergoly naprosto klíčový. Zpočátku možná ušetříte, ale v dlouhodobém horizontu spíše proděláte. Jak se tomuto problému vyhnout?

Stavbou pergoly vytvoříte dobré místo pro kvalitní odpočinek a zábavu. Pod střechou dobře zbudované a robustní pergoly můžete pořádat setkání s přáteli, s rodinou nebo si jen užívat krásných dní. Otázkou ale zůstává, jak dlouho vám vydrží.

Levný materiál se prodraží

Levné pergoly jsou sice lákavé, to ale neznamená, že byste po nich měli hned skočit. Na první pohled vyšší cena totiž nemusí znamenat, že v dlouhodobém horizontu ušetříte. Roli hraje především použitý materiál. A to nejen na faktuře, ale také  po stránce životnosti. U některých materiálů navíc musíte investovat do pravidelné údržby, čímž se celková cena postupně začne přibližovat dražší pergole, dokud ji nepřeskočí.

Zejména u dřeva budete potřebovat ochranné lazury, oleje pro napuštění a nátěr obsahující biocidní látky. Ten zabrání vzniku plísní, pronikání hniloby a růstu hub. Tyto přípravky budete aplikovat zpravidla každý rok. Pokud si jejich cenu následně vynásobíte, přičtete si cenu stavby a porovnejte ji s kvalitní, hliníkovou stavbou. Nejspíše se dostanete na mnohem větší částku.

Proč zvolit hliník?

Vybrat ale dobrý materiál je čím dál obtížnější. Zvlášť v dnešní době, kdy můžete pergoly postavit téměř z čehokoliv. Na výběr máte plast, hliník, beton, výše zmiňované dřevo nebo sklo. Každý z výše jmenovaných má své výhody a nevýhody, nejvíce ale vyčnívá hliník.

Díky svému vzhledu se totiž dokonale hodí k moderním domům, oproti dřevu má ale mnohem delší životnost. Na vašem pozemku může stát v podstatě do nekonečna. Závisí jen na tom, jak se o ni budete starat. Čas od času je totiž potřeba udržovat i hliníkovou pergolu, za přípravky ale neutratíte tolik peněz. Většinou stačí jen důkladně materiál otřít.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Zkontrolujte také
Close
Back to top button