Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Rady do domácnosti: věšení obrazů a péče o ně

Jak obrazy věšet

Obrazy věšíme v různých výškách podle velikosti a jasnosti. Nejvhodnější výška je v rovině oči. Menší obrazy s méně výraznými motivy věšíme níže, velké obrazy s výraznými malbami věšíme samostatně a můžeme je pověsit výše.

Správné osvětlení obrazů

Než obrazy definitivně umístíme, musíme se ve dne přesvědčit, zda budou dobře osvětleny.

Věšíme-li více obrazů

Pokud věšíme více obrazů, vystřihneme z papíru jejich rozměry, ty pak při píchneme na zeď špendlíkem nebo přichytíme kouskem izolepy. Až najdeme správné místo pro skobu, propíchneme pro orientaci papír špičkou tužky a na zdi je označíme.

Před zatlačením skoby

Než začneme se zatloukání skoby, upevníme na zeď překříženou celofánovou pásku. Předejdeme tím prasklinám ve zdi, které se někdy utvoří, když skobu přitloukáme.

Označení místa, kam hodláme obraz pověsit

Takové místo můžeme označit i navlhčeným prstem. Otisk prstu po uschnutí spolehlivě zmizí.

Na co zavěšujeme obrazy

Obrazy zavěšujeme na skoby, větší zasklené a zarámované obrazy jsou zvlášť těžké a vyžadují dobré upevnění.

Jak udržet obrazy ve správné poloze

Obrazy budou držet ve správné poloze, když na zadní straně rámu dole připevníme proužek skelného papíru.

Jak na zašlý pozlacený rám

Zašlý pozlacený rám získá opět svůj lesk, když ho jemně otřeme flanelem namočeným ve vinném octě nebo ve slabém lihovém roztoku.

Jak zabránit znečišťování rámů mouchami

Rámy nebudou mouchy znečišťovat, když je potřeme vodným výluhem nadrobno nakrájené cibule.

Obrazy při týdenním úklidu

Obrazy při týdenním úklidu lehce oprašujeme čistou prachovkou. Můžeme je také lehce přejet jemným kartáčkem z vysavače. Obrazy zbavujeme prachu také na rubu.

Jak na zašlé obrazy

Zašlé obrazy svěříme odborníkovi, který zjistí techniku malování obrazu, posoudí i materiál, na kterém je obraz namalován, způsob fixace a další vlastnosti. Omývání obrazů vodou, která vniká do trhlinek a malby, lihem, čpavkem a podobně, může obraz poškodit nebo zcela znehodnotit.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button