Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Rekuperační jednotky pro domy i byty nejsou problémem!

Rekuperační jednotky jsou jednou z možností, jak můžete bojovat s celou řadou nepříjemných efektů, které do domácnosti mohou přinést věci, jako je nedostatečné větrání nebo nedostatečná cirkulace čistého vzduchu. Mimo toho mohou pracovat také s celou řadou dalších komplikací.

Mezi jejich největší výhody přitom nepatří jenom to, že mohou dobře pracovat s lokálními problémy s kvalitou vnitřního prostředí, ale také všestrannost, kterou mají rekuperační jednotky po každém ohledu. A přesně ta bude také hlavním předmětem dnešního článku.

Jak vůbec rekuperační jednotky fungují?

Rekuperační jednotky ve svém podstatě fungují velice jednoduše. Jedná se o zařízení, které vyměňují vnitřní vzduch za venkovní. Vzduch se přitom míjí v rámci výměníku. Tepelné výměníky jsou většinou dělány z mědi, která dobře přenáší teplo. Právě také měděný tepelný výměník je důvodem, proč můžete užívat rekuperační jednotky Pardubice, ale přitom nebude docházet k výkyvům teplot. Míjející se venkovní a vnitřní vzduch si totiž předá teploty, díky čemuž tak do nemovitosti vzniká přirozeně ohřátý vzduch.

Vhodné do starších bytů

Hlavně byty ve starších zástavbách mohou naprosto běžně trpět nepříjemnostmi jako jsou oblastní plísně a příliš vlhké prostředí. To může být problémem hlavně v zimě, kdy bývají kolem oken velké rozdíly vnitřních a venkovních teplot, které tak lokálně zvyšují rosný bod. Díky tomu se tak sráží vlhkost a mohou se kolem oken tvořit plísně. Tomu ale mohou rekuperace do bytu Hradec Králové zabránit, nebo minimálně efektivně snížit riziko a rozsah tvorby podobných efektů.

Vhodné také do domů

Ačkoliv jsme jako první zmiňovali byty, tak jsou také domy prostředím, kde se rekuperační jednotky neztratí. Zcela naopak se rekuperace do domu Pardubice používají naprosto běžně. Většinou jsou ale spíše řešením pro takzvané tepelné mosty. To jsou slabá místa, víceméně chyby v konstrukci, kde se na základě rozdílů teplot tvoří nadměrná vlhkost. I v tomto případě tak může rekuperační jednotka nejen zlepšit prostředí, ale navíc dokáže také fungovat jako velice efektivní prevence nepříjemných dopadů vlhkosti.

Související články

Back to top button