Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zahrada

Řešíte neustálé problémy se zvířaty, které nezastaví plotové pletivo? Nabídneme vám pár tipů!

Většina lidí si myslí, že nikdy nebude potřebovat nic víc než standardní plot s jednoduchým pletivem. Bohužel ale existuje část těch, kteří zjistí, že taková ochrana nemusí být vždycky dostatečná. Nemusí jít nutně o zloděje, nebo o vandaly, kteří likvidují majetek.

Často jde o zvířata, pro která nemusí takový plot být ani zdaleka tak velkou překážkou, jako by se na první pohled zdálo. Tenhle problém řeší především ti, kteří na pozemku mají drobnější chovná zvířata, která mohou být od predátorů v ohrožení. Přesně proti těmto škůdcům vám dnes přinášíme několik rad!

Plot, který se špatně přelézá i bez ostnatého drátu

Tou nejjednodušší záležitostí, jak můžete plot ochránit před přelézáním, je ostnatý drát. Ostnatý drát zároveň většina lidí nechce používat, protože u něj hrozí zranění nejen vás, ale i nic netušících zvířat a lidí z okolí. Jako mnohem lepší řešení problémů se tak může zdát druh pletiva, přes který se hůře přelézá. 

Jedním z takových druhů pletiva, jsou svařované panely. Určitě jste je už velice často vídávali. Jedná se o plot, který je svářený z pevných drátů. Ty jsou svařeny tak, aby dohromady tvořily obrazec obdélníku. Výhodou plotu je, že na něm nejsou žádné záchytné body. A mimo toho je bezpečný i proto, že jsou oka dostatečně malá.

Ukončete podlézání plotu jednou pro vždy

Mnohem častějším problémem, který se při takových komplikacích řeší, je podhrabování plotu. Ten ale lze dokonale vyřešit jednou provždy instalací podhrabových desek. Jedná se o levnou technologii, která na první pohled připomíná obrubníky. Podhrabové desky jsou ale o dost tenčí, a především jsou opravdu vysoké. Aby je tak dokázalo zvíře či člověk podhrabat, muselo by desku vyrvat ze země, nebo udělat opravdu hodně hlubokou díru.

Dotáhněte ploty až úplně ke kraji pozemku

Často je problém v tom, že plot není úplně dokončený až k zídce, nebo celkově není dokončený do limitů. Důvod je třeba v tom, že na místo ukončení už existuje dlažba. Pro tyto případy vám mohou posloužit konzole pro uchycení pletiva na zeď. Díky nim budete schopni pletivo dotáhnout až do úplných detailů.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button