Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Samozavlažovací truhlíky vám ušetří čas i nervy

Pravidelné zalévání rostlin je důležité nejen v letních měsících. Samozavlažovací truhlíky vám ale mohou vytrhnout trn z paty nejen během dovolené.

Hitem posledních let se staly samozavlažovací truhlíky. Pomohou vám totiž nejen v případě, že vás nebaví každý den zalévat, ale i během dovolených. Pojďte se v následujících řádcích podívat na to, jak vlastně fungují a jaké jsou jejich výhody.

Jak to vlastně funguje?

Háky na truhlíky mohou držet vaše květiny na viditelném místě, samozavlažovací truhlíky je zase dlouhou dobu udrží napájené vodou. Nejde ale o výstřelek moderní doby. Fungují totiž velice jednoduše. Navíc vás úplně nezbaví problému v podobě pravidelného zalévání. Oproti klasickým truhlíkům ovšem nebudete muset chodit s vodou tak často.

Kvalitní samozavlažovací truhlík je dobře technologicky vybaven. To znamená, že i v případě, kdy přijde déšť, se nebudou vaše květiny topit ve vodě. Tento problém je řešen především dostatečným množstvím zeminy a dvojitým zásobníkem na vodu. Jeden zásobník přitom slouží jako zásobárna vody, druhý klasicky k napájení rostliny a substrátu.

Kolik samozavlažovací truhlík stojí?

Než ale začnete jásat a zamíříte do nejbližšího zahradnictví, rozmyslete si, kam vlastně takový truhlík dáte. Oproti klasickým květináčům mají zpravidla vyšší hmotnost, a to především díky většímu objemu skladované vody. Pořiďte si tedy kvalitní hák na truhlíky, případně místo, kde bude moct takový květináč nerušeně odpočívat.

A jak vypadá cenovka? Závisí na tom, jak velký truhlík vlastně budete chtít. V některých zahradnictvích se ale dá sehnat i za několik stovek. Ten nejmenší vás přitom přijde jen na pár korun. Rozhodně se tedy nejedná o velkou investici. Během dovolené nebo v parných letních měsících vám přitom může zachránit krk.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button