Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Tři vlastnosti, podle kterých poznáte kvalitní plastové okno

Dosud jste se neodhodlali pro nová plastová okna? Zvažujete jejich pořízení, ale rádi byste opravdu kvalitní plastová okna? Prodej nejrůznějších typů vám nabízí skutečně široký výběr, což ale ne vždy může být k dobru. Nedívejte se pouze na cenu, ale zvažte zejména tyto vlastnosti, na nichž se dá vždy stavět a které budou zárukou kvality a odolnosti i po letech.

Vyztužené profily

Vyztužené profily plastových oken jsou více než žádoucí. Výztuhy bývají většinou z oceli a zajistí především to, že okno nebude při změnách teplot příliš pracovat nebo se dokonce deformovat. Samozřejmě, že pokud se plastová okna smrští nebo jinak zdeformují, může to mít za následek vznikání nežádoucích škvír a netěsností. 

Plastová okna na prodej jsou pro mnoho zákazníků jednodušší cestou, kdy si rovnou vyberou takový model, který jim bude vyhovovat a pořídí si ho. Další možností jsou pak okna vyrobená na míru, ta jsou ale pochopitelně o něco dražší. 

Více skleněných vrstev

Dále se zaměřte na provedení skel. Určitě by se mělo jednat minimálně o dvojité sklo, ještě lépe pak trojité, jinak řečeno, čím více, tím lépe. Jen tak budete mít dobrou tepelnou izolaci a skutečně moderní a chytrá plastová okna. Montáž by pak měla být provedena tak, aby vše krásně sedělo, a hlavně aby nedošlo ani k sebemenšímu poškození skla. To ale platí obecně také pro rámy a profily, pro kování a další komponenty oken. Profesionálové, zabývající se montáží plastových oken tedy musí být nejenom zruční, ale také opatrní. 

Kvalitní kování

Nemůžeme zapomenout na kování, které je vždy velice důležitou součásti oken či dveří. Kování by mělo být dobře seřízené už ve výrobě a následně při montáži plastových oken, vše by mělo krásně těsnit. Dobře zvolené kování může ve finále zajistit rovněž lepší odolnost proti poškození nebo proti vloupání.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button