Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Vánoční květinové aranžmá

Vánoční aranžmá z řezaných květin může být krásným doplňkem k tradičním adventním věncům a dalším vánočním dekoracím. Nabízím romantický tip na vánoční aranžmá, které na mém vánočním stole nikdy nesmí chybět.

Budete potřebovat

Růže klasické i drobnokvěté, šišky, mech, myrtu, borůvčí, drobné vánoční dekorace (hvězdičky, perličky), pedig nebo stuhu, dekorační mísu, zelenou aranžovací hmotu, tavnou pistoli.

Postup

  • Zelenou aranžovací hmotu vložte do vody (mísa s vodou, kbelík s vodou – podle velikosti aranžovací hmoty), aby se dostatečně nasákla. Hmotu do vody nesmíte tlačit, jen ji tam vložte a dovolte jí, aby se pořádně napila.
  • Nasáklou aranžovací hmotu vložte do dekorační mísy. 
  • Začněte kostrou z pěti velkých růží – používáme lichý počet. Řez u růží by měl být šikmý a dlouhý, aby růže absorbovaly co nejvíce vody. (Když stříháme na zahradě, děláme krátké řezy, ovšem pokud stříháme do vazeb děláme dlouhé řezy).
  • Na tvaru dekorační nádoby nezáleží tolik jako na způsobu vložení růží. Pokud budete chtít dlouhé aranžmá, růže položte – zapíchněte je bokem.
  • Prosvítající aranžovací hmotu zakryjte v míse lišejníkem nebo mechem, šiškami, větvičkami – můžete použít cokoliv.  Skvělá je i skořice či badyán.
  • Následně se pusťte do plnění spodní kostry. Použijte myrtu, borůvčí.
  • Aranžmá dotvořte přidáním šišek (mohou být nastříkané na bílo, zlatem, stříbrem, aby kompozice ladila), vánočních hvězdiček, andílků… Hvězdičky lepte nepravidelně podle citu tavnou pistolí na pedig či pevnější stuhu.

Pokud přemýšlíte o netradičním vánočním dárku, který bude vyroben vlastnoručně a s láskou, může to být právě dekorační mísa s výše popsaným či podobným vánočním aranžmá, která potěší a zahřeje obdarovaného u srdce. V každém případě přeji krásné a požehnané Vánoce v tomto nepřejícím a nemocném období našich životů.

Milena

Tak to jsem já. Milena. Ta, co píše.

Související články

Back to top button