Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nářadí

Vybíráte kompresor? Na tohle se zaměřte

Jestliže si chcete pořídit kompresor, tak jste na správném místě. V tomto článku vám totiž poradíme, na co byste si při jeho nákupu měli dát pozor.

Kompresor se hodí do každé garáže. Využít ho totiž můžete nejen k nafukování, ale i k celé řadě dalších činností. Věděli jste ale, jak vybrat ten nejlepší kompresor za co nejnižší cenu? Pokud ne, tak pozorně čtěte. V následujících řádcích vám totiž ukážeme, jak na to.

Jak vybrat kompresor?

Na trhu sežene v podstatě jen čtyři typy kompresorů. Všechny typy se liší nejen cenou, ale i svým výkonem a principem fungování. Ten nejdražší nese název šroubový kompresor. Jde o mašinu, která dokáže v krátkém čase vytvořit velké množství vzduchu. Pro domácí použití je až zbytečně výkonný, čemuž odpovídá i cena. Ta totiž startuje na padesáti tisících.

Výrazně levnější jsou pístové, olejové a bezolejové kompresory. Pístový kompresor se bude hodit především v domácnostech. Jeho největší výhodou je totiž jednoduchá konstrukce. Připravte se tedy na výrazně ořezanou výbavu a výkon v porovnání s výše zmiňovaným šroubovým kompresorem. Pro domácí použití ale dokáže vytvořit dostatečně silný proud vzduchu. A jaká je jeho cena? Začíná na několika jednotkách tisících, ale může se vyšplhat až na desítky tisíc korun.

Jestliže se nebojíte špinavých rukou, pořiďte si olejový kompresor. Ten se oproti výše zmiňovaným liší především v tom, že jej musíte pravidelně promazávat. Připravte se tedy na to, že podstatnou část času budete muset věnovat jeho údržbě. To ale neplatí pro bezolejový procesor, i když má velice podobnou konstrukci. Na bezolejový kompresor ale raději zapomeňte, pokud tedy nemáte hospodu. Používá se totiž ke specifickým účelům – například k čepování piva.

Jak ušetřit?

Vlastnictví je sice dobrá věc, pokud ale kompresor potřebujete jen občas, vyplatí se jej půjčit. Půjčovna kompresorů Praha vám nabízí širokou nabídku nejen kompresorů, ale i dalších pomůcek nejen při stavbě a terénních úpravách. Podnikatelům přijde vhod například půjčovna nakladačů nebo půjčovna stavebních strojů, díky níž mohou výrazně ušetřit za nákup a údržbu.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button