Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Vybíráte pohon pro garážová vrata? Poradíme vám

Jak vybrat pohon pro garážová vrata? Je to poměrně náročná procedura. Pokud si nevíte rady, přečtěte si tento článek. Poradíme vám.

Vjezdové brány mohou mít celou řadu poloh. Jestliže si ale zvolíte rám brány s automatickým otevíráním, musíte vybrat také dostatečně silný pohon. V následujících řádcích vám ukážeme, jaké jsou možnosti.

Jak vybrat vhodný pohon?

Rám na bránu a jeho výplň nemusíte otevírat manuálně. Jestliže si pořídíte automatický pohon, dostanete se do garáže stisknutím jediného tlačítka. Na trhu je přitom k dispozici celá řada pohonů. Záleží tedy jen na vašich aktuálních potřebách a finančních možnostech. Pohon vrat vybírejte především podle velikosti a rychlosti, kterou požadujete.

U garážových vrat o šířce do 3000 mm jsou vhodné pohony s rychlostí otevírání až 14 cm za sekundu. Další parametry se výrazně liší, ale v průměru pořídíte pohon na 12 cyklů. To znamená, že umožňují až dvanáct otevření dveří během jednoho dne. Jestliže ale máte v garáži větší a těžší vrata, vsaďte raději na o něco výkonnější pohon s 20 cykly za den. Ten se hodí pro vrata až do šířky 5500 mm.

Lepší otevírání

Jestliže se v technických termínech příliš nevyznáte, výběr vám usnadní i moderní obaly. Vhodný pohon pro váš rám na branku poznáte podle popisu. Na obalu totiž řada výrobců uvádí i běžné použití jejich výrobku. Na obalu si tak stačí přečíst, pro jaká vrata nebo brány je určen a do jakých rozměrů je vhodný. Pro rám dvoukřídlé brány je pak důležitá i doporučená váha křídla. Těmito obaly by v dnešní době měla disponovat většina pohonů. Pokud si ale nebudete vědět rady, nebojte se zeptat prodejce. Určitě vám poradí.

Některé pohony nabízejí i dodatečné vlastnosti. Mezi největší výhody některých výrobců patří především ochrana proti vypáčení vrat. Tomu zpravidla zabraňují automatickým zapadnutím zámku do dorazu vodící lišty. Ovládání garážových vrat si pak můžete ještě více usnadnit koupí dalšího příslušenství jako je rádiový vysílač nebo ovládacích prvků.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button