Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Vytvořte si jedinečné dřevěné výrobky pomocí akrylových barev

Dřevo patří mezi velice oblíbený materiál, který je využíván nejen pro výrobu nábytku, ale často také slouží k výrobě dekorací. Dřevo je totiž skvělý podklad pro malování a jde navíc o perfektní designový prvek. V posledních letech je tak velice populární malování na dřevo akrylovými barvami, díky čemuž si lze vytvořit jedinečné umělecká díla či ozdobit svůj všední dřevěný nábytek. 

Co si můžete doma vylepšit?

Malování na dřevo nabízí mnoho možností. Stačí si v podstatě vybrat, kterému dřevěněnému výrobku či nábytku chcete dát nový vzhled. Akrylové barvy můžete využít k malování obrázků a hobby dekorování na zcela běžný nábytek v domácnosti či různé dřevěné výrobky, jako jsou bedýnky, dřevěné dekorace apod. Akrylové barvy jsou také vhodné k malování dětského nábytku. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. Pomalované dřevo také může posloužit jako originální dárek pro vaše blízké.  

Akrylové barvy pracují na bázi vody

Výhodou akrylových barev je zejména to, že se s nimi snadno pracuje. Akrylové barvy jsou totiž založeny na vodní bázi, takže se s nimi pracuje stejně jako s temperovými barvami či vodovkami. Na rozdíl od temperových barev se však akrylová barva po zaschnutí stává voděodolnou, takže lze barvy využít pro malování dřeva ve vnitřních i venkovních prostorech. Není třeba se vůbec obávat toho, že by došlo ke smytí barvy vlivem deště. Typickou vlastností akrylu je také rychlé schnutí a možnost použití i na jiné materiály. 

Jaké výtvarné potřeby by vám neměly chybět? Myslete na štětec a paletu

A co budete pro malování akrylovými barvami na dřevo potřebovat? Vůbec není třeba se obávat toho, že by vám to vysálo peněženku. Kromě samotných barev byste si měli k tvoření pořídit zejména kvalitní štětce na malování obrazů. Chybět by vám neměly kulaté i ploché štětce. A pro přípravu a míchání barev by vám pak neměla chybět paleta a kalíšek na vodu. Nakonec si můžete pořídit ještě lak na zafixování malby. Tím výčet veškerých pomůcek v podstatě končí. 

Veškeré výtvarné potřeby pro vaše tvoření za výhodné ceny najdete na e-shopu vytvarne-potreby.eu. 

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button