Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nářadí

Začínáte se stříháním plechů? Toto budete potřebovat

Stříhání plechů je náročná, ale zábavná a odměňující práce. Pokud se ji i vy chcete naučit, v tomto článku naleznete všechno, co k tomu budete potřebovat. I z plechu se dají vytvořit nádherné věci. Stříhání plechu je přitom poměrně náročné. Rozhodně ho tedy nezvládne úplně každý. Tedy alespoň bez dostatečného tréninku. 

Základní nůžky

Stejně důležité je také samotné vybavení. K stříhání plechů budete potřebovat kvalitní nůžky na stříhání. Abyste ale vůbec mohli zjistit, po jakých nůžkách bude dobré sáhnout, budete muset nejprve zjistit, jak tlustý plech chcete stříhat. V podstatě ale máte pouze dvě možnosti – malou a větší tloušťku.

U malé tloušťky (zhruba do 1,5 centimetru) si bohatě vystačíte s klasickými ručními nůžkami. Ty velice dobře poslouží nejen při precizním stříhání, ale také méně přesné a hrubější práci. Ruční nůžky navíc nejsou tak finančně náročné. Pokud tedy do tajů stříhání plechů teprve chcete proniknout, pak jsou naprosto ideální volbou. Jak ale postupovat v případě, že vám na vaši práci ruční nůžky nestačí?

Kvalitnější výbava

Budete potřebovat lepší vybavení a také větší investici. S rostoucí tloušťkou plechu totiž rostou i požadavky na samotné nářadí. Za relativně dobrou cenu se ještě dají pořídít pákové nůžky. Ty ale umí stříhat a pracovat s plechy pouze do tloušťky 3 milimetrů. U větších tlouštěk tak budete muset jít ještě výš. A to až tam, kam se většina kutilů nechce vydat.

K preciznímu ohýbání tlustších plechů se dokonale hodí ohýbací a stříhací stroje. S jejich pomocí plech ustřihnete velice rychle a s maximální přesností. Je tedy odstraněn lidský faktor, který při ručním stříhání očividně hrozí. Abyste si ale podobný stroj mohli koupit, budete muset zaplatit v některých případech i stovky tisíc korun. A je jen na vás určit, jestli se vám tato investice vyplatí.

Mimo stříhání plechů doporučujeme také naše další produkty a služby, například:

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button