Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Zajistěte si kvalitní stínění pro svůj interiér

V současné době patří stínění již mezi běžnou součást interiéru. Stínění totiž zajišťuje soukromí a také ochraňuje interiér před jeho přehříváním. Chcete-li si zajistit příjemný stín a dostatek soukromí ve svém domě či kanceláři, tak se bez kvalitního stínění jednoduše neobejdete. Pokud uvažujete nad volbou stínící techniky, pak vám tento článek pomůže vybrat správný typ stínění. 

Jaké jsou možnosti stínění? 

Zastínit interiér lze dnes různými způsoby. Stínění totiž nechrání pouze interiér před ostrými slunečními paprsky a zvědavými pohledy sousedů, ale také působí jako ozdobný prvek, jež utváří celkový design interiéru. Na trhu tak existuje nepřeberné množství stínící techniky, z nichž každý druh stínění má své výhody a nevýhody. V zásadě se stínění rozděluje na dva druhy, a to interiérové a exteriérové stínění. A jaký druh stínění tedy zvolit? Samozřejmě možné je i jejich kombinování. 

Interiérové stínění se postará o pohodlí domova

Interiérové neboli vnitřní stínění patří mezi nejčastěji využívaný typ stínění. Hlavní předností interiérového stínění je totiž elegantní vzhled a nižší náklady na pořízení oproti exteriérovému stínění. Mezi nejpoužívanější druh interiérového stínění se jednoznačně řadí horizontální žaluzie, které nacházejí využití v mnoha domácnostech již mnoho let. Horizontální žaluzie jsou totiž cenově dostupné, avšak v interiéru moc parády neudělají. 

Chcete-li elegantnější druhy vnitřního stínění, pak budou skvělou volbou vertikální žaluzie, dřevěné žaluzie a látkové žaluzie plisé. Zajímavou volbou jsou také textilní a bambusové roletky. Zejména v poslední době se pak do popředí dostávají textilní roletky den noc. Mezi hlavní výhody vnitřního stínění patří také jejich snadná a rychlá instalace, kterou zvládnete sami. 

Exteriérové stínění poskytne absolutní tmu

V případě, že nechcete narušovat svůj interiér vnitřním stíněním anebo hledáte opravdu kvalitní stínění, pak bude vhodnou volbou exteriérové neboli venkovní stínění. Venkovní stínění je umístěné venku, čímž přináší další výhody pro majitele bytu či domu. Mezi nejčastěji využívané druhy exteriérového stínění patří především venkovní žaluzie a venkovní rolety. Případně lze také využít screenové rolety či markýzy. 

Na rozdíl od interiérového stínění poskytuje venkovní stínění lepší stínění, proto je vhodné do oken místností, které jsou určené pro spaní. Venkovní rolety dokonce dokáží zajistit absolutní tmu. Jejich předností je také snížení propustnosti hluku do interiéru a izolační vlastnosti, díky nimž lze ušetřit výdaje za vytápění. Venkovní stínění navíc na oknech působí také jako odolná překážka pro zloděje. Naopak nevýhodou je jejich vyšší pořizovací cena.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button