Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Získejte dokonalou kontrolu nad topným okruhem díky aktivnímu regulátoru teplot

Topné okruhy jsou dnes realizovány celou řadou inteligentních komponentů a řídících systémů, které nám mohou zaručit vysokou efektivitu, cenovou úsporu i maximální pohodlí při jejich provozu. Nevýhodou ale je, že mnohé z nových systémů jsou cenově nedostupné a rekonstrukce je obtížná.

To ale neznamená, že byste neměli šanci získat a zdokonalit váš topný okruh i v domácnostech, kde se nepřipravujete na kompletní rekonstrukci. Směšovací ventily jsou velice důležitou komponentou pro řízení celého okruhu, a lze je ještě zdokonalit automatickými regulátory společnosti Afriso.

Co to vůbec regulátor teploty je?

Pokud bychom používali takzvané pasivní prvky v okruhu, tak nedojdeme nikdy do úplně dokonalého výsledku. Pasivní prvky totiž fungují pouze tak, jak jsou nastaveny. Pokud tedy nastavíte průtok teplé vody na čtyřicet procent, tak budou neustále propouštět stejnou hodnotu, bez rozdílu v okolních teplotách. 

Oproti tomu aktivní prvky pak disponují schopností adaptability. A to jak prostředí v domácnosti, tak i teplotám uvnitř celého topného systému. Celé udržování teploty vody, která vám tak prochází systémem je mnohem efektivnější, protože regulátor mění hodnoty tak, aby bylo docíleno konzistentního výkonu topení.

Jednoduchá instalace technologie ACT Proclick

Technologie ACT Proclick je jedním z nejnovějších počinů společnosti Afriso. Mimo kvalitní regulace především vyniká oproti konkurenci opravdu jednoduchou instalací. Regulátor konstantní teploty vody totiž není potřeba kamkoliv montovat. Je kompatibilní se všemi zařízeními společnosti Afriso, které užívají standardní druhy závitů. Tím pádem může spolupracovat i s jinými směšovacími ventily. Přímo na směšovací ventil se totiž regulátor instaluje. Kompletní implementace se tak dostává do řádu pouhých minut.

Jaká je efektivita systému?

Efektivita systému je víceméně okamžitě viditelná ve všech ohledech.  Úspěšné udržování teploty vody v radiátorech pomůže lepší úspoře energií, kdy zbytečně nedochází k přetápění místností, nebo naopak velkým výkyvům teploty dolů, což se musí opět dohánět přetápěním. Vedle finanční úspory počítejte i s tím, že váš domácí komfort stoupne na vyšší úroveň.

Směšovací ventily jako srdce a duše dobře fungujícího vodního okruhu

Jedná se komponentu, o které většina lidí ani neví, ale přitom je naprosto nepostradatelná a užíváme ji v našem každodenním životě. Směšovací ventily jsou součástí vodního okruhu a plní nepostradatelnou úlohu řízeného směšování studené a teplé vody ve vnitřních okruzích staveb.

Využívají se víceméně kdekoliv, kde je potřeba vodu efektivně směšovat. Najdete je tak jako součást topných systémů, jako součást okruhů pitné vody v koupelnách a kuchyních, ale mnohdy i jako směšovač vody užitkové.  Bez nich by celý systém byl doslova poloviční.

Inteligentní směšovače s termostatem

Směšovače vody najdete na trhu v mnohých provedeních. Ta nejlacinější provedení víceméně slíbí jenom obyčejné mechanické míšení, přičemž je tady poměrně i dost vysoká tolerance k chybě. Na druhé straně pak stojí inteligentní směšovače, které plní pokročilé úlohy s vysokou efektivitou, a zdokonalují tak vlastnosti celého okruhu. 

Příkladem jsou v nadpisu zmíněné, termostatické ventily. Termostatické ventily všeobecně, jsou komponentou se širokým využitím ve všech ohledech, co vás mohou napadnout. Mohou zdokonalit běh celého topného okruhu. Ale zároveň mohou fungovat i jako aktivní bezpečnostní prvek v okruzích pitné vody.

Jednoduché ovládání, které každý pochopí

Zní to obtížně, a tak by mohl mít člověk strach, jestli bez zkušeností instalatéra dokáže vůbec s ventily pracovat. Není důvod se čehokoliv obávat, protože opravdu žádné zkušenosti nejsou potřeba. Každý profesionální termostatický ventil, od společností jako Afriso, totiž nabízí vícero možností ovládání. Pomocí jednoduchého otáčecího ukazatele přímo na ventilu, tak můžete celou jeho funkci ovlivnit. A to buď ve stupních efektivity na číselníku, ale v některých případech i se stanovením pevné teploty na stupně celsia.

Není potřeba žádná odborná montáž

Pokud potřebujete ventily vyměnit nebo upravit, tak vám ventily Afriso nabídnou i jednoduchost v montáži. Všechny směšovací ventily lze sehnat ve standardních velikostech závitů, takže se vyhnete užívání jakýchkoliv redukcí. Systém instalace je přitom naprosto intuitivní. Na zapadací mechanismus, nebo standardní závit, lze směšovací ventily instalovat během několika málo minut.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button