Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zahrada

Podhrabové desky umocní bezpečnost plotu a zabrání podhrabávání psů

Podhrabové desky jsou důležitou součástí bezpečnostního opatření vašeho pozemku a nemovitosti. Ne nadarmo je instalace podhrabových desek v posledních letech stále populárnější. S ohledem na své přínosy si tak podhrabové desky při stavbě nového plotu našli pevné místo. A proč využít podhrabové desky v rámci oplocení svého pozemku?

Podhrabové desky jako náhrada podezdívky

Podhrabové desky se používají jako náhrada podezdívky u plotů, zejména u těch, které jsou vystaveny většímu zatížení. Podezdívka slouží k tomu, aby plot byl stabilní a odolný vůči působení země. Pokud je podezdívka nedostatečná nebo úplně chybí, pak může dešťová voda nebo jiné vnější vlivy postupně oslabovat základovou část plotu a snižovat jeho stabilitu. Podhrabové desky slouží jako alternativa podezdívky a umožňují, aby byl plot pevně zakotven v zemi.

Prevence podhrabávání psů

Jedním z dalších hlavních důvodů použití podhrabových desek je prevence podhrabávání psů. Psi jsou známí tím, že hrabou do země, aby se dostali na druhou stranu plotu. Pokud plot není vybaven podhrabovými deskami, tak se může pes snadno dostat pod plotem nebo si vytvořit díru, kterou může použít k úniku z vašeho pozemku. Podhrabové desky jsou tu proto, aby tuto možnost minimalizovaly a poskytly ochranu před únikem psa.

Jak na výběr podhrabových desek?

Výběr správných podhrabových desek je důležitým krokem při instalaci plotu. Je důležité zvolit desky odpovídající velikosti a tvaru plotu a zároveň vybrat materiál odpovídající danému prostředí, ve kterém se plot nachází. Betonové desky jsou velmi odolné a trvanlivé, zatímco plastové desky jsou lehčí a snadněji se instalují.

Podhrabové desky a další materiály pro stavbu plotu si můžete pořídit na webových stránkách plot-eshop.cz.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button