Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Jak na zápach z odpadu v koupelně či na záchodě?

Určitě to znáte taky. Jednoho dne vstoupíte do kuchyně, koupelny nebo na záchod a do nosu vás praští nepříjemný zápach. Po chvilce přemýšlení padne váš zrak na odpad. Ano, je to tak. Na první pohled banální zápach z odpadudokáže svým obyvatelům život v bytě, domě či na chalupě pořádně znepříjemnit. Dokonce nemusí být vázán na dlouhodobé užívání nemovitosti. Objevit se může i v novostavbě a potrápit ihned po nastěhování.

Prevence ano, ale …

Pokud budete odpady v domácnosti pravidelně čistit, pravděpodobně vás zápach z odpadu nepostihne. Ne vždy se však můžete této nepříjemné záležitosti vyhnout. Třeba taková chalupa. Pokud ji navštěvujete pouze tu a tam, sifon vyschne a začne zapáchat. Z umyvadla či vany se tak bude linout nepříjemný odér. U novostaveb může problém nastat tehdy, když je celý odpadní systém špatně udělaný. Jak tedy na zápach z odpadu?

Proveďte kontrolu sifonu

Jakmile vás začne typický odpadový zápach pronásledovat, zkontrolujte v prvé řadě sifony. Drží se v nich nečistoty, které mohou zahnívat. 

Při delším nepoužívání umyvadla, vany, dřezu a podobně může voda v sifonech vyschnout (viz výše). Pokud jste tedy pojali podezření, že je sifon ucpaný, nezbývá, než ho rozšroubovat a důkladně vyčistit. Někdy se vyplatí koupit sifon nový a rovnou ho vyměnit.

Jak pročistit odpad bez nutnosti rozebrání

Jestli odpad odtéká, to znamená, že není zcela ucpaný, zkuste ho vyčistit. Jak? V prvé řadě si vezměte na pomoc zvon. S jeho pomocí odstraníte hrubé nečistoty nebo kousky, které odpad z části blokují. Následně je třeba pročistit trubky. Zkuste některou z následujících možností:

Krtek

Osvědčený čistič odpadů je Krtek. Ne ten, co dělá hromádky na zahradě, ale přípravek, který dokáže spolehlivě rozpustit veškeré organické nečistoty v potrubí. Byly-li to právě ony, které působily zápach odpadu, zbavíte se ho snadno.

Kypřící prášek + ocet

Kypřící prášek má doma každá správná hospodyňka. A protože funguje podobně jako Krtek, neváhejte ho použít. Kypřící prášek nasypte do odpadu, zalijte octem a po chvíli horkou vodou. Pozor, bude to prskat!

Jedlá soda +ocet

V případě použití jedlé sody na čištění odpadu je třeba tento nejprve prolít horkou vodou. Pak nasypat sodu, nalít ocet, můžete přidat i sůl. Po pár minutách znovu odpad zalít horkou vodou. Zápach by měl být pryč.

Zápach z odpadu u septiků

Říkáte, že doma je pohoda, žádný zápach z odpadu vás netrápí, zato venku, tam kde je septik, to vůbec nevoní? Pokud ještě nenastal čas na vyvezení septiku, pomůže například WC NET Aktivátor septiků nebo Bioseptik – ekologické přípravky, které jsou léty prověřené. Vyzkoušejte je!

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Zkontrolujte také
Close
Back to top button