Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kutilství

Jak ohýbat plechy? Přinášíme vám jednoduchý návod

Plechy můžete jednoduše ohýbat i v domácích podmínkách. V tomto článku vám ukážeme, jak na to. Jakmile si náš návod přečtete, zjistíte, že to není nic těžkého.

Máte chuť na hrátky s plechem? Tak to vás v tomto článku potěšíme. Ukážeme vám totiž několik způsobů, jak můžete začít ohýbat plech i v domácích podmínkách. Jak sami uvidíte, není to zas tak náročné.

Co je k tomu potřeba?

K domácímu ohýbání plechů toho zas tolik nepotřebujete. Pokud sáhnete po tenkých nebo měkkých kovech, můžete je ohnout i bez speciální ohýbačky. Vystačíte si jen s podložkou či jiným plochým materiálem, který pokryje celou délku ohybu. Možností je spousta. Může to být kovadlina, nebo ocelová deska. 

Důležitá je také dobrá fixace. U menších materiálů tedy můžete použít klasický svěrák. Nezapomeňte ho ale vybavit ochrannými vložkami. Ty totiž zabrání poškození plechu při utažení a při tlaku během ohýbání. Dbejte také na to, aby měl dostatečnou tloušťku a pevnost. To samé platí i o délce. Ta totiž nesmí být kratší než samotný plech. V opačném případě by na plechu zbyly stopy jeho hran.

Jak ohnout plech?

Jak tedy budete postupovat při samotném ohýbání plechu? Základní ohyb můžete provést rukou. Stačí trochu zatlačit a dostat plech do takové polohy, v jaké ho potřebujete mít. Na dokončení práce ale budete potřebovat pomocníka. Vystačíte si s klasickým kladivem, které vám za pomoci opatrných úderů pomůže dokončit ohyb. Nebojte se sáhnout ani po dřevěné nebo gumové paličce. Gumová palička je naprosto ideální, protože na plechu nezanechá žádné stopy.

Je tu ale ještě jedna možnost. Taková, která vám ušetří všechnu práci a trápení. Svěřte se do rukou Plot-eshop.cz a nechte práci odvést zkušené profesionály. Na webových stránkách této společnosti můžete společně s prací objednat i další potřeby, které následně použijete ke zkrášlení vaší zahrady nebo domu. Ceny za služby i zboží jsou velice nízké. Produkty je navíc možné dovézt přímo k vám domů.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button