Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kutilství

Jak vybrat správný zadlabací zámek?

Sice to není žádná věda, ale musíte vědět, jak na to. Co vůbec je zadlabací zámek a jak ho změřit? Se vším vám poradíme.

Parametry pro výběr zámku

Zadlabací zámek představuje takový druh zámku, který je zapuštěný přímo do dveří. Zadlabací zámky vybírejte podle toho, jestli je chcete implementovat do interiérových dveří, do vstupních a bezpečnostních dveří nebo do posuvných dveří.

Zároveň dělíme zadlabací zámky podle typu klíče:

  • BB (obyčejný klíč),
  • PZ (určený pro cylindrický zámek),
  • WC (používá se na toaletě a v koupelně).

Na českém trhu zakoupíte i protipožární zadlabací zámky, bezpečnostní anebo kombinaci obojího.

Pak tu také máme pravý a levý zadlabací zámek. Dokonce seženete i pravolevý zadlabací zámek. Pravý zadlabací zámek je určen pro pravé dveře, levý zadlabací zámek pro levé dveře. Orientaci zámku stanovujte podle směru zadlabáku, když se k němu postavíte čelem. Západka je z jedné strany k zámku kolmá. Kolmá strana vám určí správnou stranu. Je-li kolmá strana orientována napravo, je zadlabací zámek pravý.

Vložky, kování i klíče

Anebo si můžete nechat poradit od specialistů ze společnosti Klíčový servis s.r.o. Poradí vám s nejvhodnějším typem zámků. Kromě toho si u ní můžete pořídit dveřní kování, klíče, cylindrické vložky, autoklíče, bezpečnostní zámky, bezpečnostní vložky, vložky fab, a přijde-li na to, třeba i gravírování, rytí a tisk.

Výhody pro firmy

Pokud potřebujete nové zámky do firmy, nabízí Klíčový servis pro firmy a organizace výhodnější podmínky, třeba lepší B2B ceník a platbu na fakturu, prodlouženou záruku v délce 24 měsíců a technickou a zákaznickou podporu. Ta čítá například poradenství a podporu při výběru zámků a následné montáži.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button