Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kutilství

Kam umístit rozvodné skříně?

Bez rozvodné skříně se neobejde žádná domácnost ani firma či veřejný prostor. Je doslova ústředním bodem celé elektroinstalace. Poradíte si sami nebo se obrátíte na odborníky?

Tři hlavní části

Rozvody elektrické energie lze rozdělit na tři nejdůležitější části:

  • elektroměrový rozvaděč – ten je osazený elektroměrem, hlavním jističem a dálkovým ovládáním
  • domovní rozvaděč – energii bere z elektroměrového rozvaděče; elektrický okruh se dělí do několika obvodů chráněných proti přepětí
  • přípojka – její součástí je přípojková skříň a kabeláž; obvykle ji najdete na fasádě

Bezpečnost na první místě

Než ale rozvaděč kamkoliv umístíte, musíte znát všechna bezpečnostní opatření. Při případném požáru nebo při jeho porouchání musí být snadno dostupný na obsluhu, revizi i údržbu.

Ve firmách k elektroinstalaci obvykle slouží technická místnost. Abyste rozvodnou skříň správně umístili, je nutné řídit se normami ČSN. Jiná specifika navíc mají rozvodné skříně pro domácnost a jiné pro firmy.

Rozvodné skříně podle vašich preferencí

O rozvaděčové skříně se vám postará i firma Schmachtl. Pořídit si u ní můžete přenosné rozvaděče, rozvaděčové skříně i stavební rozvaděče. Také vám je schopna rozvaděčovou skříň osadit přímo podle vašich potřeb a preferencí. Na jejím e-shopu zároveň najdete i jednotlivé komponenty sloužící k elektroinstalaci, například bezšroubové svorky, propojovací a patrové svorky či mikrospínače.

Firma Schmachtl je výhradní zástupce světových výrobců v oblasti elektroniky i elektrotechniky. Na požádání pro vás vybere to nejvhodnější řešení a zároveň vám dodá veškeré potřebné vybavení. Kromě toho se soustředí i na strojírenství (kompresory, kapalinové filtry, kluzná ložiska…), senzoriku a automatizaci (čtečky, snímače polohy atd.) a taktéž fotovoltaiku.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button