Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zahrada

Přemýšlíte o tom, jaký druh oplocení zvolit? Řekneme vám největší výhody a nevýhody běžných druhů oplocení

Oplocení může plnit poměrně dost velké množství různých účelů. Podle toho, který z účelů je přitom pro vás nejdůležitější, je také vhodné volit správný druh oplocení. K dispozici přitom máme velké množství možností.

Mezi ty vůbec nejčastější druhy oplocení jsou klasická pletiva, svařované panely, nebo velice oblíbené moderní hliníkové ploty. V rámci dnešního článku se přitom podíváme na to, jaké největší výhody a nevýhody mohou jednotlivé technologie mít.

Ekonomicky výhodné klasické pletivo

V rámci běžného pletiva nemůžeme očekávat žádné výrazné vlastnosti oplocení, ale zcela naopak dostaneme možnost získat nový plot za velice příjemnou cenu. Většinou se totiž oplocení pohybuje v desítkách korun za metr, což je velice příjemné. Nevýhodou ale může být nízká úroveň bezpečnosti i soukromí, které pletivo nabízí.

Problém jsou už jenom plotové sloupky kulaté, které neumožňují permanentní uchycení pletiva. Při troše šikovnosti tak lze i z dobře zabetonovaných sloupků plot uvolnit, a tím ho také jednoduše překonat.

V průmyslu oblíbené svařované panely

Samotné svařované panely jsou velice oblíbené hlavně v průmyslu. Důvodem je fakt, že jsou velice pevné a odolné proti překonání. Bez mechanických pomůcek to víceméně není možné. Nabízí tak za dobrou cenu maximální možnou ochranu. Jenže nevýhodou může být to, že je skrze ně vidět ještě lépe než samotné pletivo. Mimo toho svařované panely také potřebují profesionálnější postup při jejich kompletaci. Odměnou vám ale bude vysoká efektivita a ochrana.

Velice oblíbené hliníkové ploty

Posledním kouskem v dnešním článku budou samotné hliníkové ploty. Pro ně je velice specifické především to, že myslí na design na prvním místě. V mnoha variantách jsou totiž hliníkové plotové výplně vybaveny opravdu detailním designem v různých variantách dřeva, nebo kamene. Mimo toho se s nimi pracuje velice jednoduše. Pro průmyslové využití či na klasické zahrady jsou ale zbytečně drahé. Naopak pro použití u rodinného domu nabídnou opravdu všechno, co byste mohli od kvalitního oplocení čekat.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button