Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zahrada

Jaké výhody nabízí hliníková pergola s posuvnou střechou?

Uvažujete nad zastřešením své terasy na zahradě, ale nevíte, jaký druh zastřešení terasy zvolit? Pak vám přinášíme tip na hliníkovou pergolu s posuvnou střechou, která se stala v posledních letech velice oblíbeným typem zastřešení. Hliníková pergola s posuvnou střechou totiž nabízí řadu výhod v porovnání s jinými typy pergol.

Regulace slunečního záření i ochrana před deštěm

Jednou z hlavních výhod posuvné pergoly je například možnost regulace slunečního záření. Jak samotný název napovídá, pomocí posuvné střechy lze snadno ovládat množství slunečního záření, které prochází do pergoly, a tím i měnit atmosféru a komfort na terase. Můžete ji vysunout, abyste v létě získali více slunečního svitu anebo ji zatáhnout, aby posezení na terase nenarušil déšť. Při chladnějším počasí zatáhnutím střechy také získáte teplejší a útulnější prostředí.

Vysoká odolnost a dlouhá životnost

Na hliníkové pergole s posuvnou střechou také majitelé ocení její vysokou odolnost a dlouhou životnost. Hliník je totiž velmi odolný materiál, který vydrží velké množství námahy i nepříznivé počasí. To stejné platí i o PVC, z kterého je vyrobena střecha. Hliníková pergola s posuvnou střechou tak majitelům bude sloužit po mnoho let bez jakékoliv známek opotřebení, jako je tomu u dřevěné pergoly, která ztrácí časem svůj šmrnc.

Snadná údržba

Charakteristickou vlastností hliníkové pergoly s posuvnou střechou je také snadná údržba. Hliník je snadno udržovatelný a nevyžaduje žádné speciální údržby, jako je tomu u jiných materiálů. Pergolu stačí občas otřít vlhkým hadříkem a bude vypadat jako nová.

Estetický vzhled

Hliníkové pergoly s posuvnou střechou jsou charakteristické také svoji estetičností. Hliníková pergola tak dokáže přidat hodnotu vašemu domu nebo zahradě. Můžete si vybrat z široké škály barev a designů, abyste dosáhli požadovaného vzhledu.

Široké možnosti instalace

Na hliníkové pergole s posuvnou střechou nakonec oceníte i širokou možnost instalace. Pergolu můžete instalovat na zeď domu, dřevostavbu či ji ukotvit do stropu. Možná je i varianta samonosné pergoly bez nutnosti kotvení do zdi.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button