Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zahrada

Zpříjemněte si pobyt na terase či balkonu pomocí markýzy 

Rádi trávíte čas na balkoně či terase, ale pobyt vám znepříjemňuje či znemožňuje odpolední slunce či nepřízeň počasí? Právě pro tyto případy najdou skvělé využití markýzy, které se používají pro zastínění balkonů, teras či větších ploch a poskytnou vám tak ochranu před slunečními paprsky i nepřízní počasí. Pořízením markýzy budete tak moci využívat balkon či terasu i během horkých letních dní či deštivého počasí. Jako bonus dodá markýza balkonu či terase šmrc. 

Jaký druh markýzy zvolit? 

Markýzy se nejčastěji rozdělují do tří základních typů, a to na markýzy výklopné, výsuvné a samostatně stojící. Jejich hlavní rozdíl spočívá především v technologickém provedení, jak napovídají samotné názvy markýz. 

  • Markýzy výklopné

Markýzy výklopné nacházejí nejčastější využití pro zastínění vchodů, malých i rozměrných oken, výloh či menších balkónů. 

  • Markýzy výsuvné

Markýzy výsuvné disponují mechanismem pro zasouvání a vysouvání pomocí hřídele. Díky širokému výsuvu u některých modelů je tak lze využít i pro velké balkóny, terasy apod. 

  • Markýzy samostatně stojící

Markýzy samostatně stojící vyžadují pro svou instalaci rovný povrch. Časté uplatnění nachází na zahrádkách restaurací, cukráren a dalších komerčních prostor pro sezónní použití. Využití však najdou i na zahradách rodinných domů. 

Designový stínící prvek

Markýzy disponují velkým výběrem vzorů látek, takže dokáží skvěle ladit s objekty. Vybírat lze z jednobarevných či vzorovaných variant. V případě markýzy samostatně stojící dokáží působit jako vkusný prvek zahrady. Ne nadarmo jsou markýzy oblíbeným stínícím prvkem balkónů a teras u mnoha designerů, vlastníků nemovitostí či provozovatelů restaurací apod. Předností markýz je také možnost ručního či automatického ovládání. 

Pokud nevíte rady, jaký typ markýzy zvolit, pak se neváhejte obrátit na specializovanou firmu Svět stínění, která vám se vším poradí.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button